Innowacyjna instalacja solarna w fabryce Viessmann

Viessmann zbudował w swojej fabryce ogromną instalację solarną składającą się z zamontowanych horyzontalnie kolektorów próżniowych typu heat-pipe.

Innowacyjna instalacja solarna w fabryce Viessmann

Do innowacyjnej instalacji solarnej w fabryce Viessmann zostały wykorzystane kolektory z serii Vitosol 200-T, które firma wprowadziła na rynek w ubiegłym roku i które są pierwszymi kolektorami rurowymi heat-pipe nadającymi się do montażu w poziomie. W pozostałych dostępnych na rynku kolektorach tego typu należy stosować ustawienie pod pewnym skosem, aby zapewnić właściwą cyrkulację cieczy w rurach.

Komponenty do kolektorów Vitosol 200-T są montowane w chińskiej fabryce Viessmann'a i składane we francuskim Fualquemont. To właśnie tutaj powstała nowatorska instalacja, w której powierzchnia kolektorów zajmuje w sumie 260 m2.

Jak twierdzą przedstawiciele francuskiego oddziału Viessmann, instalacja kolektorów słonecznych w ich fabryce generuje ilość energii, która odpowiada wykorzystaniu 10 tys. litrów ropy rocznie.

Jedną z ostatnich inwestycji w Fualquemont służącą usprawnieniu produkcji kolektorów był zakup od austriackiego Dtec maszyn wykorzystujących technologię laserową, dzięki którym produkcja pojedynczego absorbera zajmuje zaledwie 70 sekund.

źródło i zdjęcie: heliosfera.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT