Nowe pompy powietrzno-wodne od Viessmanna

Mogą służyć do wielu zastosowań - ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, przedsiębiorstw, czy w ramach lokalnych sieci grzewczych - kompletny program Viessmann oferuje efektywne pompy ciepła wykorzystujące wszystkie źródła ciepła, o mocy od 1,5 do 1500 kilowatów.

Nowe pompy powietrzno-wodne od Viessmanna

Mogą one służyć do całorocznego ogrzewania jako jedyne generatory ciepła w budynku lub być eksploatowane w połączeniu z jednym z kotłów grzewczych zawartych w programie Viessmann. Firma Viessmann oferuje w tym celu zintegrowany system rozwiązań technicznych.

Niskie koszty inwestycyjne, szybki i prosty montaż - nowa pompa ciepła typu powietrze/woda Vitocal 200-S jest atrakcyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym wykorzystanie naturalnego ciepła w domach jednorodzinnych.

W budynkach modernizowanych, czy w nowym budownictwie - pompa Vitocal 200-S (zakres mocy cieplnej od 4 do 13 kW) to idealne rozwiązanie w obu sytuacjach. W już istniejących budynkach zapewnia oszczędne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie podstawowe. Ponadto dostarcza temperaturę zasilania o wysokości do 55 °C. Znajdujący się w budynku piec gazowy lub olejowy ma za zadanie jedynie uzupełnienie ciepła w wyjątkowo mroźne zimowe dni.

W wersji przeznaczonej do nowych budynków pompa Vitocall 200-S może być instalowana jako wyłączny generator ciepła do ogrzewania powierzchni mieszkalnych i podgrzewania wody pitnej. Ponieważ ma ona funkcję pracy rewersyjnej, w upalne letnie dni może być stosowana również w celu schładzania pomieszczeń. W ten sposób nowa pompa ciepła typu powietrze/woda zapewnia przyjemne temperatury przez okrągły rok.

Konstrukcja pompy typu split obejmuje dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, połączone ze sobą przewodami czynnika chłodniczego. Znajdująca się w jednostce zewnętrznej sprężarka z regulacja prędkości obrotowej zapewnia pompie Vitocall 200-S wysoki współczynnik efektywności COP: do 4,6 (A 7°C/W 35°C - według normy EN 14511) oraz umożliwia niskie roczne koszty prądu, co pozwala chronić środowisko i obniżyć koszty eksploatacji.

Znany już z innych kompaktowych pomp ciepła firmy Viessmann regulator Vitotronic również w nowym produkcie - Vitocall 200-S gwarantuje komfortowy sposób obsługi. Przejrzyste menu, duży wyświetlacz graficzny oraz wygodne przyciski umożliwiają wyjątkowo wygodną zmianę ustawień urządzenia. Obszerny wyświetlacz jest podświetlany i wysokokontrastowy, dzięki czemu można z niego korzystać nawet przy słabym oświetleniu.

Jednostkę zewnętrzną można zamontować zarówno w sąsiedztwie budynku, jak również na jego ścianie zewnętrznej lub na płaskim dachu. W wyposażeniu znajdują się dopasowane zestawy instalacyjne.

Jednostka wewnętrzna wyposażona jest we wszystkie komponenty, niezbędne do efektywnego transportu ciepła do systemu grzewczego oraz podgrzewania wody pitnej. Wykonana jest w formie kompaktowego urządzenia ściennego, korespondującego zarówno kolorystycznie, jak też pod względem design i wymiarów z jednostkami ściennymi Viessmann Vitodens do ogrzewania gazowego.

źródło i zdjęcie: viessmann.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT