Dimplex przyjmuje nowy standard instalacyjny dla pomp ciepła

Nowy standard instalacyjny, oznaczony MIS 3005, ma na celu zapewnienie przejrzystości i poprawę wydajności w trzech obszarach wymienionych w wynikach badań Energy Saving Trust w zakresie pomp ciepła, które były opublikowane jesienią 2010 r.

Dimplex przyjmuje nowy standard instalacyjny dla pomp ciepła

Brak odpowiedniego standardu powodował w przeszłości problemy w instalacji znakomitych urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, jakimi są pompy ciepła. Dimplex przyjmuje nowy standard instalacyjny dla pomp ciepła, który zawiera szereg wskazówek dotyczących prawidłowego ich doboru. Określa, między innymi, możliwości wyboru emiterów ciepła, czyli źródeł w danej instalacji z pompą ciepła oraz wskazuje jak osiągnąć odpowiednią wydajność z kolektorów gruntowych.

"Nowy standard stanowi dużą część działań, które sprawią, że praca z pompami ciepła stanie się bardziej dostępna dla większej instalatorów, i musi to być dobra wiadomość dla przemysłu. Wierzymy, że wynikowa poprawa efektywności będzie dobra dla rozwoju rynku, zarówno pod względem wzrostu zaufania do technologii, jak i pod względem rzeczywistego dostarczenia istotnych oszczędności w emisji dwutlenku węgla, które pompy ciepła są w stanie zapewnić", powiedział Chris Davis, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Renewables Dimplex.

Nowy standard instalacyjny dla pomp ciepła, przyjmowany przez firmę Dimplex, można pobrać w całości z serwisu microgenerationcertification.org.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Glen Dimplex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Dimplex

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT