Zespół szkół w Grębocinie ogrzewany pompami ciepła

Zespół szkół w Grębocinie w województwie kujawsko-pomorskim jest ogrzewany pompami ciepła firmy Stiebel Eltron. Pełnią one zadanie ogrzewania hali sportowej oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej dla całego obiektu.

Zespół szkół w Grębocinie ogrzewany pompami ciepła

Zespół szkół w Grębocinie jest ogrzewany pompami ciepła - na zestaw firmy Stiebel Eltron składają się: 3x WPF 52, 2x SBP 1000E oraz SHO 1000 AC. Łączna moc grzewcza kotłowni w szkole to 167 kW. Pozwala to na przygotowanie ciepłej wody użytkowej na potrzeby całego obiektu, a także na ogrzanie hali sportowej.


Wykonawcą całej instalacji opartej na pompach ciepła WPF była firma Geo-Therm z Lubicza. Zespół Szkół nr 2 im Jana Pawła II znajduje się w miejscowości Grębocin w województwie kujawsko-pomorskim.

Na instalację w ogrzewania w zespole szkół w Grębocinie pompami ciepła, wykorzystano kaskadowo połączone trzy pompy ciepła WPF 52, dwa zasobniki buforowe SBP 1000 E oraz pojemnościowy ogrzewacz wody SHO AC 1000. Na potrzeby projektu zostało wykonanych 45 odwiertów po 98 mb każdy i zamontowano kolektory pionowe.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Stiebel Eltron Polska.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT