Ogrzewanie i chłodzenie pompami rewersyjnymi Dimplex

Rewersyjne pompy ciepła to urządzenia, które idą kolejny krok naprzód w dziedzinie ochrony środowiska i optymalizacji kosztów utrzymania prawidłowej temperatury wnętrz. Dzięki innowacyjnemu połączeniu funkcji ogrzewania i chłodzenia, są kompleksowym rozwiązaniem gwarantującym sprawne przekazywanie i odprowadzanie ciepła.

Ogrzewanie i chłodzenie pompami rewersyjnymi Dimplex

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach odbywa się zarówno dzięki dostarczaniu do nich ciepła, jak i jego odprowadzaniu. Obie funkcje spełniają rewersyjne pompy ciepła SI 30TER+ oraz SI 75TER+ firmy Dimplex. W zależności od potrzeb, urządzenia przełączają się w wymagany tryb, co w znacznym stopniu obniża koszty związane z eksploatacją budynku.

Innowacyjne ogrzewanie i chłodzenie pompami rewersyjnymi

Nowoczesne rozwiązania przeznaczone do utrzymania właściwej temperatury w pomieszczeniach muszą odpowiadać obowiązującym standardom energetycznym budynków. W dużej mierze stawiają więc na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i wysokosprawnych urządzeń pobierających energię. Połączenie tych zalet wymiernie przyczynia się do ograniczenia wydatków ponoszonych na eksploatację budynku.

SI 30TER+ i SI 75TER+ to wysokiej klasy rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex, które dzięki innowacyjnym technologiom, poza funkcjami grzewczymi w sezonie zimowym, mogą także chłodzić i dostarczać ciepłą wodę użytkową na bieżące potrzeby w sezonie letnim. Zakres oferowanej mocy powoduje, że są one dedykowane do małych i średnich budynków o charakterze mieszkalnym bądź użytkowym.

Ciepło zimą

Naturalne ciepło gromadzące się w gruncie lub przekazywane do niego dzięki opadom atmosferycznym może być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex wyposażone są w wydajne podzespoły, które gwarantują wysoką sprawność całych urządzeń.

SI 30TER+ to rewersyjna pompa ciepła odpowiednia do większych budynków mieszkalnych i użytkowych. Dzięki dwóm sprężarkom gwarantuje utrzymanie stałej mocy grzewczej do 28, 6 kW nawet w najbardziej wymagających warunkach. Model SI 75TER+ dysponuje takimi samymi podzespołami, ale jego maksymalna moc grzewcza to 64 kW, co powoduje, że ciepło może być wykorzystywane w znacznie większych obiektach. Poza ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej i pomieszczeń użytkowych można je przekazywać na inne cele.

Maksymalny pobór prądu w modelu SI 30TER+ wynosi 11, 6 kW, a w SI 75TER+ jest to 29, 3 kW. Korzystny stosunek mocy grzewczej do mocy pobranej sprawia, że rewersyjne pompy ciepła firmy Dimplex osiągają wysoki współczynnik wydajności (COP) zgodny z normą EN 14511.

Chłód latem

Funkcja ogrzewania nie jest już wystarczającym atutem w dobie niskoenergetycznego oraz pasywnego budownictwa. Dobrze izolowane budynki, które w okresie zimowym mają jak najefektywniej pozyskiwać ciepło z otoczenia, podczas letnich, słonecznych dni stosunkowo szybko się nagrzewają, co prowadzić może do poczucia dyskomfortu w ich wnętrzach.

Dzięki zastosowaniu rewersyjnych pomp ciepła, można efektywnie obniżać temperaturę, a nadmiar energii odprowadzany jest do dolnego źródła ciepła. Urządzenie SI 30TER+ dysponuje mocą chłodniczą 35, 3 kW. Model SI 75TER+ pozwala na szerszy zakres wykorzystania funkcji chłodzenia z uwagi na maksymalną moc chłodniczą na poziomie 75, 5 kW. Chłodzenie może odbywać się w sposób dynamiczny przy użyciu konwektorów wentylatorowych bądź cichy przez wykorzystanie istniejących powierzchni grzewczych (np. ogrzewanie podłogowe lub ścienne). Równocześnie nadmiar energii cieplnej może być przekazywany do podgrzania ciepłej wody użytkowej lub innych miejsc, jak np. basen. Zarządzanie łączonym systemem grzania/chłodzenia przejmuje wówczas sterownik rewersyjnej pompy ciepła.

Uniwersalne rozwiązania oferowane w rewersyjnych pompach ciepła firmy Dimplex są w stanie zagwarantować kompleksową obsługę pomieszczeń mieszkalnych lub przemysłowych z wysokim obciążeniem termicznym. Dzięki wykorzystaniu dolnego źródła ciepła zarówno do celów pozyskiwania energii cieplnej, jak i jej odprowadzania, można znacznie obniżyć koszty bieżącej eksploatacji budynków.

źródło i zdjęcie: Glen Dimplex:

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT