Płomień Roku 2011 przyznany firmie Glen Dimplex

Glen Dimplex otrzymał nagrodę w kategorii "Firma Roku" oraz wyróżnienie w kategorii "Produkt Roku" dla kominków elektrycznych z efektem Opti-Myst®. Nagrody zostały przyznane w konkursie Płomień Roku przez kapitułę wydawnictwa Świat Kominków.

Płomień Roku 2011 przyznany firmie Glen Dimplex

Glen Dimplex posiada w swoich asortymencie gamę kominków elektrycznych marki Optiflame, które cieszą się w branży kominkowej dużym uznaniem. Zostały one dodatkowo docenione w corocznym konkursie Płomień Roku.

Płomień Roku, to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży kominkowej. W tegorocznej edycji nominowanych zostało ponad 100 firm i produktów. W 10 kategoriach konkurowali przede wszystkim producenci kominków tradycyjnych. Otrzymane od redakcji Świata Kominków, wyróżnienia są zatem dla firmy Glen Dimpex szczególnie cenne. Udowodniają one bowiem, iż współczesne kominki elektryczne mogą stanowić wspaniałą alternatywę dla kominków klasycznych.

Założona w 1973 r. firma Glen Dimplex jest obecnie największym na świecie producentem elektrycznych urządzeń grzewczych. Firma stale poszerza swój asortyment o nowe modele kominków elektrycznych marki Optiflame, zaprojektowanych zgodnie z obowiązującą modą w aranżacji wnętrz i nowinkami technologicznymi.

Jak zauważyła komisja zasiadająca w kapitule Świata Kominka, dzięki firmie Glen Dimplex elektryczne urządzenia przestały kojarzyć się z nieatrakcyjną atrapą, a uzyskały statut pełnoprawnego kominka. Komisja doceniła przede wszystkim kreatywność i innowacyjność firmy w zakresie stosowanych technologii. Brak nakładów na instalację, niskie koszty użytkowania, niezwykle realistyczny efekt płomienia Opti-Myst®, komfortowa obsługa kominków pilotem zdalnego sterowania, możliwość zmniejszenia, bądź zwiększenia temperatury za pomocą termostatu oraz dwupozycyjnego przełącznika mocy grzewczej, dodatkowa funkcja oczyszczania powietrza z alergenów bądź drobnych zanieczyszczeń, to zalety kominków elektrycznych marki Optiflame z oferty firmy Glen Dimplex.

Unikatowym produktem w szerokiej ofercie firmy Glen Dimplex są kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst®, które w konkursie Płomień Roku 2011 otrzymały wyróżnienie w kategorii Produkt roku. Pod nazwą 3D Opti-Myst® kryje się opatentowana i nowatorska technologia wytwarzania efektu płomienia, opracowana przez inżynierów z grupy Glen Dimplex, w centrum badań i rozwoju w Irlandii. Unikalna technika polega na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich. Do gamy kominków z efektem Opti-Myst® należą modele Redway, Burbank, Renwick, Albany z obudową, Bingham, Gala, Juneau, Cavendish, Chesford, Charlotte, Danville, meble kominkowe Avant Garde.

źródło i zdjęcie: Glen Dimplex

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT