Smart RTC+. Inteligentny system sterowania pompami ciepła Dimplex

Więcej ciepła czy większa oszczędność? Do tej pory użytkownik systemu grzewczego miał - najogólniej ujmując, dwie możliwości. Wybierał pomiędzy komfortem a wydajnością - często nie potrafiąc ocenić, jaki to będzie miało wpływ na wygodę i zasobność portfela. Teraz wszystko może wyglądać inaczej, bo firma Dimplex, znana z precyzyjnej i inteligentnej techniki regulacyjnej, prezentuje nową aplikację Smart Room Heating.

Smart RTC+. Inteligentny system sterowania pompami ciepła Dimplex

Koniec ery krzywej grzewczej

Większość dzisiejszych systemów regulacji temperatury pomieszczeń działa na podstawie danych o temperaturze zmierzonej w pomieszczeniu referencyjnym. Oznacza to, że jeśli nastawiona temperatura w tym pomieszczeniu zostanie osiągnięta, to mimo zainstalowania termostatów w pozostałych pomieszczeniach - w żadnym z nich nie będzie możliwe dostarczenie większej ilości ciepła. Co więcej, w zależności od preferencji klienta, instalator zwykle ustawiał krzywą grzewczą pompy ciepła możliwie na najniższą wartość lub o kilka stopni wyżej. W efekcie zdarzało się, że użytkownik odczuwał przyjemne ciepło, licząc się z wyższymi kosztami - lub od czasu do czasu zakładał dodatkowy sweter. Tak było kiedyś! Teraz nie trzeba już wybierać, ponieważ nowa aplikacja Dimplex Smart Room Heating łączy najwyższy możliwy komfort
z najwyższą wydajnością!

Smart Room Heating. Jak to działa?

Bardzo łatwo: regulacja za pomocą termostatu nie jest już konieczna, można bowiem bardzo wygodnie komunikować się z pompą ciepła - bezpośrednio za pomocą smartfonu. Korzystając z aplikacji Dimplex Smart Room Heating, każdy może indywidualnie regulować temperaturę, aż w dziesięciu pomieszczeniach. Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i sprowadza się do wprowadzenia podstawowych parametrów, jak np. komfortowa temperatura dla każdego pomieszczenia. Osiągnięcie zadanej temperatury w którymkolwiek z pomieszczeń nie ma wpływu na temperaturę w pozostałych. Zasada działania systemu Smart RTC+ jest niezwykle prosta - automatyka pompy ciepła wraz z zainstalowanymi regulatorami RTM Econ A/U mierzy temperaturę w każdym pomieszczeniu i za pomocą siłowników na rozdzielaczach otwiera
obwody odpowiedzialne poszczególnych pomieszczeń niezależnie od pozostałych. Priorytet mają pomieszczenia o największym odchyleniu od zadanej temperatury. Zawsze można przy tym wykorzystać maksymalną wydajność. Niezależnie od tego, czy użytkownik czuje się najbardziej komfortowo przy 18 czy też 23 stopniach, pompa ciepła (a dokładniej sterownik pompy ciepła, który steruje całą instalacją grzewczą) ustala najniższą możliwą, a tym samym najbardziej wydajną i oszczędną temperaturę zasilania dla żądanej temperatury.

Smart Room Heating. Cechy aplikacji:

  • Dba o najwyższy komfort! W każdej chwili indywidualne odczucie temperatury, a nie ustawiona wcześniej krzywa grzewcza, decyduje, czy jest wystarczająco ciepło w pomieszczeniu.
  • Dba o najwyższą wydajność! Pompa ciepła zawsze określi najniższą możliwą temperaturę zasilania.
  • Zapewnia łatwą obsługę! Interfejs jest intuicyjny i łatwo można regulować docelową temperaturę. Ciepło w poszczególnych pomieszczeniach można rozpoznać po kolorach, pod kontrolą jest więc informacja, czy i w jaki sposób pompa ciepła aktualnie pracuje.
  • Zapewnia przejrzystość! W każdej chwili dostępny jest podgląd w czasie rzeczywistym: po prostu wiesz, jaka temperatura panuje w każdym pokoju oraz w jaki sposób i kiedy pracuje pompa ciepła.
  • Gwarantuje indywidualną regulację temperatury w 10 pomieszczeniach!
  • Aplikacja umożliwia także regulowanie systemu wentylacji.
  • Umożliwia różne scenariusze użytkowania! Ponieważ można utworzyć indywidualne profile temperatury dla każdego pomieszczenia i na każdy dzień.
  • Dba o kondycję pompy ciepła! Właściwie ustawiona przez aplikację Dimplex Smart Room Heating pompa ciepła w każdej chwili pracuje wydajnie i efektywnie, a więc wykazuje znacznie mniej oznak zużycia, a tym samym jest znacznie mniej podatna na usterki. Współpracuje z wysokowydajnymi powietrznymi pompami ciepła serii LA S-TU i regulatorem temperatury pomieszczenia Dimplex Smart RTC.

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33, 60-479 Poznań
tel. 61 842 58 05, fax: 61 842 58 06
office@dimplex.pl
www.dimplex.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE