Odkurzacz centralny - dlaczego warto?

Odkurzacz centralny to nowoczesna, bardzo przydatna instalacja. Skutecznie oczyszcza dom z kurzu i roztoczy, które są bezpowrotnie wyrzucane na zewnątrz budynku. Cecha ta sprawia, że alergicy mogą zdrowo i głęboko odetchnąć pełną piersią.

Odkurzacz centralny - dlaczego warto?

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy jak szkodliwe dla zdrowia mogą być alergeny zawarte w domowym kurzu. Średnio w domu w ciągu roku zbiera się od 20 do 40 kg kurzu.

W domu wyposażonym w odkurzacz centralny nie będziesz więcej recyrkulował powietrza z kurzem w trakcie sprzątania. W rezultacie pozbędziesz się go raz na zawsze.

Sprzątanie w spokoju i ciszy

Odkurzacz centralny jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga wydobywania i rozstawiania całego urządzenia. Wyjmujemy jedynie wąż ssący wraz z końcówką i od razu możemy przystąpić do sprzątania bez zbędnych przygotowań.

W pomieszczeniu, w którym sprzątamy nie słychać pracy silnika, gdyż jest on zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym. Powietrze zaciągane podczas sprzątania usuwane jest na zewnątrz domu, dlatego w ten sposób bezpowrotnie usuwamy z domu kurz i roztocza.

Odkurzacz centralny wygodny i łatwy w obsłudze

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju. Po prostu wkładasz rurę giętką do gniazdka w ścianie i zaczynasz sprzątać.

Odkurzacz centralny to również dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki - urządzenia instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają podmiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania.

Zassane w ten sposób powietrze poprzez sieć przewodów przesyłane jest do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchane na zewnątrz domu.

Dlaczego warto? Ponieważ wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie, które trwa o wiele krócej. Dzięki temu kurz i piasek zostaje bezpowrotnie zassany nie tylko z powierzchni dywanu, ale również z pod niego.

Inwestycja, na której nie tracisz

Odkurzacz centralny jest jedynym produktem AGD, który nie traci na wartości po dokonaniu zakupu. W przyszłości, kiedy będziesz sprzedawał swój dom, kupujący z chęcią zapłaci cenę poniesioną za montaż instalacji centralnego odkurzania w Twoim domu.


źródło i zdjęcia: aeroVac

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT