Odkurzacz centralny Split: poznaj zalety i wybierz model idealny dla siebie!

W nowoczesnych domach, gdzie komfort i wydajność sprzątania są na wagę złota, odkurzacze centralne Split stają się niezbędnym narzędziem dla każdego gospodarstwa. Unikatowa konstrukcja tych urządzeń, dzieląca silnik od sekcji filtracji, zapewnia nie tylko bezprecedensową moc ssącą, ale i wyjątkową łatwość obsługi oraz bezawaryjność na lata.

Odkurzacz centralny Split: poznaj zalety i wybierz model idealny dla siebie!

Odkurzacze centralne Vacu-Maid

Odkurzacze centralne Split charakteryzują się innowacyjną konstrukcją dwuczęściową. W mniejszej z tych części znajduje się silnik i turbina generująca podciśnienie, natomiast większa obudowa mieści sekcję filtracyjną, składającą się z filtra cyklonicznego oraz specjalnego filtra na włosy, zlokalizowanego powyżej filtra cyklonicznego. Zbiornik na odpady został umieszczony bezpośrednio pod separatorem cyklonicznym.

Podział na osobną obudowę silnika i sekcji filtracji umożliwił wprowadzenie obszerniejszego separatora cyklonicznego, który efektywnie oddziela czyste powietrze od zanieczyszczeń, czyniąc odkurzacz niemalże bezobsługowym. Dzięki modułowej budowie, odkurzacz można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Podobnie jak inne odkurzacze centralne marki Vacu-Maid, modele Split wykorzystują opatentowaną technologię szczeliny dekompresyjnej, umożliwiającą wykorzystanie standardowych worków foliowych na odpady. To rozwiązanie chroni przed zakłóceniami w pracy separatora cyklonicznego spowodowanymi przez zasysane powietrze.

Odkurzacze Split oferują elastyczność instalacji, pozwalając na oddzielenie części z silnikiem od modułu filtracyjnego. Na przykład, silnik można umieścić w pobliżu wylotu powietrza, podczas gdy cicha w działaniu jednostka filtrująca może być zainstalowana w dogodnej lokalizacji dla łatwej utylizacji zanieczyszczeń.

W mniejszej części odkurzacza znajduje się silnik i turbina, natomiast większa mieści sekcję filtracyjną.

Silnik – serce odkurzacza Split

Każdy odkurzacz centralny Split jest wyposażony w autentyczne silniki od renomowanego producenta Ametek Lamb. Te specjalistyczne silniki działają na zasadzie systemu by-pass, co oznacza, że zasysane powietrze nie uczestniczy w chłodzeniu komponentów elektrycznych silnika, lecz jest kierowane bezpośrednio do wyjścia wydechowego urządzenia.

Dzięki temu, że powietrze jest odprowadzane z turbiny silnika prosto do wyjścia wydechowego, niezbędne jest zastosowanie dodatkowego tłumienia w systemie wydechowym, aby zapewnić cichą pracę. System chłodzenia części elektrycznej silnika wykorzystuje niezależny obieg powietrza, pobieranego z otoczenia, gdzie znajduje się centralna jednostka.

Taki mechanizm zapobiega przepływowi powietrza zasysanego podczas odkurzania przez elektryczną część silnika, co zapewnia jego długotrwałą czystość i efektywne chłodzenie, nawet w sytuacji, gdy dochodzi do blokady przepływu powietrza.

Odkurzacze Split są wyposażone w silniki od renomowanego producenta Ametek Lamb.

Metoda filtracji w odkurzaczach Split

System filtracji w odkurzaczach centralnych typu Split charakteryzuje się innowacyjnym rozdzieleniem silnika od modułu filtracyjnego i zbiornika na kurz, co umieszczono w dwóch różnych obudowach.

Dzięki tej konstrukcji możliwe było zaprojektowanie większego separatora cyklonicznego, który oferuje miejsce na specjalny filtr do wyłapywania włosów.

Taka organizacja pozwala na bardziej efektywne oddzielanie zasysanego powietrza od tego oczyszczonego, co znacząco podnosi skuteczność filtrowania powietrza wydostającego się z urządzenia.

Urządzenia te charakteryzują się wysokim stopniem bezobsługowości, eliminując potrzebę używania tradycyjnych worków wymagających manualnego opróżniania lub czyszczenia.

W konstrukcji odkurzaczy Split zarówno silnik, jak i system filtracji, odpowiedzialny za oddzielanie i gromadzenie kurzu, znajdują się w osobnych komorach.

Odkurzacz Split S1570

Model odkurzacza centralnego Split S1570 jest flagowym produktem marki aeroVac i cieszy się największą popularnością wśród użytkowników.

Główne atuty odkurzacza Split S1570 to:

  • Bezobsługowość – model ten eliminuje potrzebę używania worków wymagających regularnego czyszczenia czy trzepania. Zamiast tego, wystarczy wykorzystać standardowy worek foliowy na odpady.
  • Niezawodność na lata, osiągnięta dzięki zastosowaniu renomowanego amerykańskiego silnika Ametek Lamb w konfiguracji by-pass. Dzięki temu powietrze nie jest mieszane, co utrzymuje silnik w czystości i zapewnia stałą siłę ssania przez cały czas użytkowania.
  • Przemyślana konstrukcja, która oddziela silnik od modułów filtracyjnych, tj. filtra cyklonicznego i filtra na włosy, gwarantując tym samym optymalną wydajność odkurzania bez utraty mocy.
  • Dodatkowy filtr włosów chroni przed przedostawaniem się włosów do silnika i filtra cyklonicznego, co jest kluczowe dla utrzymania higieny i czystości urządzenia. Jest to szczególnie istotne dla właścicieli zwierząt oraz osób zmagających się z alergiami lub astmą, ponieważ minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się alergenów w powietrzu w trakcie odkurzania.


Źródło i zdjęcia: aeroVac

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT