Regulacja ogrzewania on-line z ViCare App

Nowy moduł Vitoconnect 100 OPTO1 do kotłów Vitodens marki Viessmann poprzez aplikację mobilną ViCare App i przy wsparciu funkcji "asystenta" ułatwia użytkownikom samodzielne zarządzanie instalacją grzewczą w domu. Klientom, którzy zdalny nadzór nad instalacją chcą dodatkowo powierzyć fachowcom, taka usługa może być oferowana przy wykorzystaniu aplikacji Vitoguide App.

Regulacja ogrzewania on-line z ViCare App

Aplikacja mobilna ViCare App stwarza nowe możliwości obsługi systemu ogrzewania przez internet. Jej graficzny interfejs pozwala na całkowicie intuicyjną obsługę.

Automatyczne oszczędzanie energii Aplikacja ViCare została zaprojektowana do obsługi jednego urządzenia grzewczego. Jednym ruchem palca ustawia się żądaną temperaturę w pomieszczeniu czy przełącza instalację np. z normalnego trybu ogrzewania na tryb "party (czyli "ciepło na dłużej"). Kiedy użytkownik wychodzi z domu, za pomocą jednego polecenia, łatwo i szybko może przestawić ogrzewanie na niższą temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię cieplną i minimalizując swoje zaangażowanie w zarządzanie ogrzewaniem w domu. Natomiast funkcja asystenta pozwala użytkownikowi na zaprogramowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni. Dodatkowo, w ramach funkcji asystenta, osobny przycisk na ekranie startowym wyświetla liczne wskazówki dotyczące możliwości zaoszczędzenia energii.

Praca instalacji zawsze pod kontrolą

Aby ułatwić użytkownikom błyskawiczną ocenę sytuacji oraz ewentualnie wskazać potrzebę kontaktu z serwisem, stan instalacji grzewczej zarządzanej przy wykorzystaniu aplikacji ViCare jest dodatkowo charakteryzowany przez określone kolory. Użytkownik jednym spojrzeniem może ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne jej działanie. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, natomiast przy kolorze czerwonym aplikacja zgłasza usterki, ponieważ dzieje się coś złego w instalacji. Wyświetlany jest wówczas automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub jej
Partnera.

Użytkownicy urządzeń grzewczych Viessmann mają również możliwość powierzenia zdalnego monitoringu instalacji w swoim domu fachowcom - przy wykorzystaniu specjalnie w tym celu opracowanej aplikacji mobilnej Vitoguide App. Umożliwia ona ciągły wgląd w instalacje klienta firmie Viessmann lub jej Partnerowi.

Moduł WLAN VITOCONNECT 100

Interfejs między kotłem grzewczym a aplikacją mobilną ViCare stanowi moduł WLAN Vitoconnect 100. Przyłącza się go bezpośrednio do regulatora Vitotronic za pomocą przewodu. Adapter o wymiarach 10 × 10 cm przewidziany jest do montażu naściennego.

Moduł Vitoconnect 100 podłącza się do Internetu i rejestruje w trybie plug & play po Wifi. W tym celu wystarczy zeskanować smartfonem załączony do modułu kod QR. Vitoconnect 100 jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemami operacyjnymi iOS 8.0 i Android 4.4. Kontrolki LED sygnalizują wymianę danych między regulatorem kotła a internetem, ułatwiając diagnozę podczas uruchomienia.

Viessmann sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65, 53–015 Wrocław
tel. 71 36 07 100, infolinia: 801 0801 24
www.viessmann.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT