PRODUCENCI
Viessmann
ul.Karkonoska 65, 53-015  Wrocław
tel. 801 00 2345

Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann jest jednym z wiodącym w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Kierowane w trzecim pokoleniu przez dr Martina Viessmanna przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1917. Obrót całej grupy wynosi około 1,6 mld EURO, a zatrudnienie ponad 8.900 pracowników. Posiadając 16 zakładów w Niemczech, Polsce, Austrii, Francji, Kanadzie, Chinach i na Węgrzech, sieć dystrybucyjną w Niemczech i 37 innych krajach oraz 120 oddziałów handlowych na całym świecie, firma Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter. Ponad 54 procent obrotu przypada na eksport. 

Przedsiębiorstwo rodzinne Viessmann już od trzech pokoleń czuje się zobowiązane do pielęgnowania tradycji, jaką jest dostarczanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne. Opracowując liczne, wiodące na rynku produkty i rozwiązania firma Viessmann wyznacza nowe kierunki w technice grzewczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo to stało się pionierem w zakresie technologii i inicjatorem wielu działań całej branży.

W ramach aktualnego, kompletnego programu produkcji firma Viessmann oferuje swoim klientom wielostopniowy program urządzeń o mocy od 1,5 do 20 000 kW: stojące i wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz oraz systemy wykorzystujące energię odnawialną, a więc pompy ciepła, kolektory słoneczne i kotły grzewcze na biomasę. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego.

Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła, która zapewnia komfortowe ciepło grzewcze i nie wymaga obsługi. Firma Viessmann posiada ponad 30-to letnie doświadczeniem w produkcji pomp ciepła, a ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Bogata oferta pomp ciepła umożliwia wybór optymalnego rozwiązania dostosowanego do każdych potrzeb: w budynkach jedno i wielorodzinnych i przemyśle, w nowych oraz modernizowanych instalacjach. Jako źródło ciepła wykorzystują ciepło zmagazynowane w gruncie (pompy solanka/woda), wodzie gruntowej (pompy woda/woda) i powietrzu atmosferycznym (powietrze/woda).

Pompy ciepła Viessmann mogą stanowić jedyne źródło ciepła do ogrzewania budynku lub współpracować np. z kotłami grzewczymi, kolektorami słonecznymi. Oprócz ogrzewania mogą również chłodzić pomieszczenia w lecie. Osiągają wysokie wskaźniki efektywności (COP) zapewniając niskie koszty ogrzewania.

Przykładowa i pracującą instalacja w domu o powierzchni ogrzewanej 200 m2 - Wizualizacja pracy instalacji z pompą ciepła >>

Podsumowanie pracy instalacji z Wizualizacji I koszty ogrzewania - "Ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła ?" >>

Film: Viessmann - krótki portret >>

Informacje dodatkowe

Produkcja: Viessmann

Gwarancja: 2 lata

Sprzedaż: przez sieć autoryzowanych firm partnerskich

Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, CE, Międzynarodowy Znak Jakości Pomp Ciepła, fabrycznie badane zgodnie z EN 255, EU Standard

Nagrody: VITOCAL 300-A - Złoty Instalator 2008, VITOCAL 242-G - Złoty Medal MTP; VITOCAL 242-G - Lider Instalacji

VITOCAL 300 - Focus Energy Laur Konsumenta 2006, 2007 i 2008; Firma Przyjazna Klientowi 2007 i 2008; Budowlana Firma Roku 2007; Business Superbrand 2007

Pozostałe nagrody >>

Kolektory słoneczne VITOSOL

Kolektory słoneczne stanowią wizytówkę firmy Viessmann w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii - jako jedna z nielicznych firm posiada ponad 30-letnie doświadczenie w ich produkcji. Oferta firmy obejmuje wysokosprawne płaskie i próżniowe kolektory słoneczne, oraz wszystkie komponenty potrzebne do wykonania instalacji solarnych. Kolektory dostępne są również w atrakcyjnie cenowo zestawach pakietowych, również z kotłami gazowymi i olejowymi.

Wszystkie kolektory firmy Viessmann spełniają rygorystyczne wymagania uzysków energii i jakościowe, co zostało potwierdzone badaniami przez niezależne instytuty np. ISFH, oraz w praktyce przez tysiące użytkowników. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję że instalacja solarna będzie pracować z niemal niezmienną sprawnością przez minimum 20 lat.

Kolektory słoneczne przekształcają darmową energię słoneczną w tanie i komfortowe ciepło grzewcze. Stosowane są do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania i podgrzewania wody w basenach kąpielowych, w nowych oraz modernizowanych budynkach. Mogą współpracować z każdym rodzajem źródła ciepła, oraz zostać zamontowane praktycznie w każdym dostępnym miejscu: na każdym rodzaju dachu, ścianie budynku, czy na powierzchni terenu.

Kalkulator doboru kolektorów słonecznych Informacje dodatkowe

 • Kolektory dostępne osobno i w atrakcyjnie cenowo zestawach pakietowych, również z kotłami grzewczymi - zestawy pakietowe już od 7777 zł netto. Sprzedaż przez sieć autoryzowanych firm partnerskich.
 • Kompletna oferta komponentów do budowy instalacji solarnych - wszystkie elementy od jednego producenta
 • Doświadczenie - produkcja kolektorów słonecznych od 1975 rok
 • Wysokie uzyski energii i trwałość potwierdzone badaniami niezależnego Instytutu ISFH w Emmerthal, Niemcy - gwarancja minimum 20 letniej bezawaryjnej eksploatacji kolektorów przy niezmiennej sprawności

Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001, ISO14001, Deklaracja Zgodności z PN-EN/12975, Świadectwo Jakości Instytutu ISFH w Emmerthal (Niemcy), Certyfikat Solar KEYMARK, CE, "Błękitny Anioł", EU Standard Nagrody:

 • VITOSOL 200-F Produkt Przyjazny Dla Mojego Domu
 • VITOSOL 200-F - BARDZO DOBRY w teście Fundacji Warentest
 • "Klucze do Nowoczesności" dla firmy Viessmann za kolektory słoneczne
 • VITOSOL 200-T - Złota Villa
 • "Złoty Laur Konsumenta" 2006, 2007 i 2008 - I miejsce w kategorii "Urządzenia i systemy grzewcze"
 • Firma Przyjazna Klientowi 2007 i 2008
 • Budowlana Firma Roku 2007
 • Business Superbrand 2007.

Pozostałe nagrody

Kolektor płaski Vitosol 100-F

Wytwarzać ciepło komfortowo, ekonomicznie, przyjaźnie dla środowiska oraz dostarczać je w ilości i czasie zgodnie z zapotrzebowaniem, to zadanie skutecznie realizuje już od trzech pokoleń firma Viessmann. W kotłach z serii VITODENS zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań które sprawiają że pracują jeszcze oszczędniej - bo "nic nie jest tak dobre aby nie dało się udoskonalić". Sprawność do 109% osiągana jest w warunkach rzeczywistych, a nie tylko laboratoryjnych, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i dopracowanej w szczegółach konstrukcji urządzeń.

Wymiennik Inox-Radial Wszystkie kotły VITODENS wyposażone są w wymienniki spaliny/woda Inox-Radial - zaprojektowane i produkowane przez firmę Viessmann. Wymienniki wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej o oznaczeniu 1.4571 - z dodatkiem tytanu i molibdenu, które znaczenie podnoszą trwałość i wytrzymałość wymiennika (pierwsze kotły ze stali szlachetnej firma Viessmann wyprodukowała w 1972 roku). Specjalna konstrukcja wymiennika Inox-Radial zapewnia pełne i równomierne przekazywanie ciepła wodzie grzewczej, efekt samoczyszczenia powierzchni wymiany ciepła i małą wrażliwość na odkładanie kamienia kotłowego.
Palnik MatriX W kotłach VITODENS zastosowano najnowszej generacji palniki promiennikowe MatriX, tzw. powierzchniowe. Jest to kolejne opatentowane przez firmę Viessmann rozwiązanie określane "kamieniem milowym" rozwoju techniki grzewczej. Głównym elementem palnika MatriXjest siatka spleciona ze specjalnej, bardzo odpornej termicznie stali nierdzewnej. Mieszanka gazowo-powietrzna ulega spalaniu na jej powierzchni prawie bez płomienia (palnik bezpłomieniowy). Siatka żarzy się oddając znaczną część ciepła przez promieniowanie.
Dzięki temu uzyskuje się niższe temperatury spalania niż w innych typach palników co wpływa korzystnie na pracę kotła z wysoką sprawnością. Jednocześnie, powierzchnia palnika wykonana z siatki pozwala na płynną kompensację naprężeń termicznych. Wpływa to bardzo korzystnie na żywotność i bezawaryjność palnika. Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej palników MatriX (od 20 do 100%) pozwala na płynne i w jeszcze większym zakresie dopasowanie mocy kotła do zmieniającego się zapotrzebowania na ciepło budynku. Efektem tego jest mniejsza częstotliwość załączeń, wyższa trwałość kotła i niższe zużycie gazu.
Lambda-Pro-Control Palniki w kotłach VITODENS sterowane są w oparciu o układ L-P-C (Lambda-Pro-Control), który automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu, kontroluje i reguluje jakość spalania zapewniając maksymalne wykorzystanie paliwa i zawsze wysoką sprawność kotła w czasie jego normalnej eksploatacji - niezależnie od wahań jakości gazu i obciążenia kotła. Kotły kondensacyjne firmy Viessmann zawsze były synonimem wysokiej sprawności i jakości. Obszerna oferta kotłów VITODENS sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie pasujące dokładnie do jego potrzeb zarówno pod względem wymagań technicznych, ekonomicznych, komfortu oraz zasobności portfela.
INFORMACJE DODATKOWE
Gwarancja: 3 lata na kotły z palnikami MatriX Producent kotłów (wymienników spaliny/woda, palników, regulatorów): Viessmann Kotły dostępne również w atrakcyjnie cenowo zestawach pakietowych, w tym z kolektorami słonecznymi Sprzedaż:przez sieć autoryzowanych firm partnerskich Kompletna oferta elementów do budowy kompletnych instalacji i systemów grzewczych - wszystkie elementy od jednego producenta Aprobaty i certyfikaty: ISO 9001, ISO14001, CE, "Błękitny Anioł", EU Standard Nagrody:

 • "Klucze do nowoczesności" dla firmy Viessmann za kotły kondensacyjne VITODENS 200-W - "Produkt przyjazny dla mojego domu"
 • Złoty Instalator: za "Kondensacyjne kotłownie kaskadowe VITODENS", dla kotła VITODENS 333-F
 • Złoty Medal MTP dla VITODENS 300-W i VITODENS 200
 • "Złoty Laur Konsumenta" 2006, 2007 i 2008 – I miejsce w kategorii "Urządzenia i systemy grzewcze"
 • Firma Przyjazna Klientowi 2007 i 2008
 • Budowlana Firma Roku 2007
 • Business Superbrand 2007.
ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT