Palnik gazowy MatriX podstawą kotłów od 20tu lat

20 lat temu palnik gazowy MatriX został wyprodukowany i opatentowany przez firmę Viessmann. Od tamtego czasu stanowi podstawę kotłów kondensacyjnych. Uznaje się go za "kamień milowy" w rozwoju techniki grzewczej.

Palnik gazowy MatriX podstawą kotłów od 20tu lat

Istotą palnika gazowego Matrix jest uformowana w kształcie półkuli siatka spleciona ze specjalnej, wyjątkowo odpornej termicznie stali szlachetnej. Siatka ta żarzy się oddając ciepło do powierzchni grzewczej kotła drogą promieniowania, w wyniku czego temperatury spalania są znacznie niższe niż w typowych palnikach.

Takie rozwiązanie sprawia, że nie wytwarza się na nim typowy dla większości palników płomień w kształcie stożka, a jedynie jego powierzchnia żarzy się.

Palnik gazowy Matrix będący podstawą kotłów Viessmann charakteryzuje gwarancja oszczędnej eksploatacji, możliwa dzięki maksymalnemu wykorzystaniu energii paliwa. Podczas pracy palnika, siatka żarzy się i przekazuje ciepło wodzie grzewczej za pomocą promieniowania, a taki sposób przekazywania ciepła jest obecnie najskuteczniejszy.

Bezawaryjną i cichą pracę urządzenia gwarantują materiały i jakość wykonania palnika gazowego MatriX. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że może być on zasilany każdym dostępnym rodzajem gazu oraz biogazem. Szeroki zakres efektywnej, płynnej modulacji mocy palnika 1:5 znacząco zmniejsza ilość startów i wyłączeń palnika.

Kocioł wyposażony w płynnie modulowany palnik MatriX pracuje efektywnie przez cały okres sezonu grzewczego. Szczególnie jest to zauważalne w okresie przejściowym, kiedy kotły z palnikami MatriX zużywają zauważalnie mniej gazu niż typowe rozwiązania spotykane na rynku.

Kocioł Vitodens 300-W z planikiem MatriX i systemem Lambda Pro Control został najlepszym produktem wśród wiszących, gazowych kotłów kondensacyjnych w teście porównawczym fundacji Siftung Warentest.

Palnik MatriX od dwudziestu lat jest niezmiennie wykorzystywany w budowie kotłów firmy Viessmann. Na przestrzeni tego czasu rozwijał się i ewoluował. Dzięki ulepszeniom i rozwojowi technologii, nadal jest najbardziej ekologicznym i ekonomicznym urządzeniem w swojej kategorii.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Viessmann.

źródło i zdjęcie: Viessmann

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT