Dalkia wprowadza kotły na biomasę

Dalkia Polska rozpoczyna, w należących do niej elektrociepłowniach w Łodzi i w Poznaniu, prace konwersji 2 kotłów węglowych na kotły przeznaczone do spalania biomasy.

Dalkia wprowadza kotły na biomasę

Nakłady inwestycyjne poniesione na kotły na biomasę mają osiągnąć poziom około 70 milionów euro. Około 600 000 ton biomasy, w 80 proc. pochodzenia leśnego, będzie spalanych po zakończeniu konwersji kotłów, to jest pod koniec roku 2011. Projekt pozwoli na uniknięcie emisji 460 000 ton CO2 rocznie.

Przez 18 miesięcy trwania robót będzie jednocześnie tworzony system zaopatrzenia w biomasę. Większość paliwa dostarczana będzie przez dostawców zewnętrznych, a część będzie pochodzić z 2000 ha plantacji roślin energetycznych, jakie Dalkia Polska prowadzi od kilku już lat w okolicach Poznania i Elbląga. W tej chwili całkowita ilość niezbędnego paliwa została zakontraktowana.

Elektrociepłownie, w których będą kotły na biomasę charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną. Należą one do spółek Dalkia Poznań ZEC i Dalkia Łódź. Będą zasilać krajową sieć energetyczną w energię zieloną oraz dostarczać ciepło do 700 000 mieszkańców będących użytkownikami sieci ciepłowniczej w Łodzi i w Poznaniu. Tak więc do blisko 70 MW zainstalowanej mocy elektrycznej dochodzi 140 MW mocy cieplnej.

Grupa Dalkia posiada na terenie całego świata 176 instalacji spalania biomasy, których łączna moc wynosi 3135 MW termicznych i 664 MW elektrycznych, a które spalają 1,8 mln ton biomasy.

źródło i zdjęcie: dalkia.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT