Wysokie notowania Widok Energia na giełdzie NewConnect

Pierwszego dnia notowań akcji Widok Energia na giełdzie NewConnect, ich wartość wzrosła o 48,7%. Producent peletów dzięki ofercie publicznej pozyskał kapitał w wysokości 1 mil zł.

Wysokie notowania Widok Energia na giełdzie NewConnect

"Debiut spółki Widok Energia na rynku NewConnect jest bardzo ważnym krokiem w realizacji strategii. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że środki pozyskane z emisji akcji i obligacji pozwalają nam na komfort planowania kolejnych inwestycji, które będą wyznaczały kierunki rozwoju dla całej branży OZE w Polsce" Iwona Szmaja prezes Widok Energia.

Środki pozyskane na giełdzie producent peletów zamierza zainwestować w plantację roślin energetycznych na powierzchni 1000 hektarów, które firma nabyła przejmując 100% udziałów w spółce Abaropol. Część terenów (prawie 1000 ha) pod uprawę roślin energetycznych Widok Energia dzierżawi także od Agencji Nieruchomości Rolnych w miejscowości Stęga Mała.

W ubiegłym miesiącu Widok Energia uruchomił zakład granulacji biomasy w położonym na Żuławach Koniecwałdzie. Na inwestycję wartą 26 mln zł firma pozyskała kapitał m.in. z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, kredytów i środków uzyskanych dzięki emisji obligacji.

Kolejną inwestycją w Koniecwałdzie ma być elektrociepłownia na biomasę o mocy 2 MW. Projekt ma kosztować ok. 25 mln zł. W swoich planach Widok Energia zakłada także budowę za 40 mln zł drugiej elektrociepłowni w Lidzbarku Warmińskim.

"Docelowo chcemy stworzyć holding spółek, które będą produkowały zieloną energię, od zapewnienia sobie surowca, poprzez odpowiednie przygotowanie biomasy na same produkcji energii elektrycznej kończąc" dodaje prezes Widok Energia.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: https://www.polishpellet.com/

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT