Spółka Fluid ma zaprojektować i wykonać technologiczną linię autotermicznego uwęglania biomasy EFB. Technologia stosowana w budowanym zakładzie została opracowana i wdrożona przez firmę Fluid. Zakład odzysku energii (ZOE) będzie przetwarzał biomasę powstałą w wyniku tłoczenia oleju palmowego - biomasa EFB. Jako jeden z czołowych producentów oleju palmowego na świecie, Malezja może zapewnić duże ilości biomasy, która powstaje podczas tłoczenia oleju.
Budowa i uruchomienie zakładu odzysku energii podzielona będzie na 7 etapów. Zakończenie realizacji całej ekologicznej inwestycji zaplanowano na koniec 2012 r. Partnerem firmy Fluid SA podczas realizacji inwestycji będzie spółka Ribegla z siedzibą w Luksemburgu.
Wydajność średnia powstającego w Malezji zakładu odzysku energii ma osiągnąć wartość co najmniej 1,8 ton biowęgla w ciągu godziny pracy całej linii technologicznej oraz 0,8 MW energii cieplnej i 0,3 MW energii elektrycznej.
Budowany w Malezji zakład odzysku energii jest dalszym etapem w realizacji strategii rozwoju firmy Fluid SA. Krakowska spółka prowadzi obecnie rozmowy w Indonezji w sprawie budowy kolejnych ZOE, wykorzystujących technologię wytwarzania węgla z biomasy.
Komentarze