Koncern Viessmann przejmuje HKB Ketelbouw

Koncern Viessmann przejął holenderskiego producenta kotłów grzewczych wysokoparametrowych oraz parowych, firmę HKB Ketelbouw B.V. HKB specjalizuje się w wytwarzaniu kotłów o bardzo wysokich mocach, przeznaczonych do zastosowania w przemyśle.

Koncern Viessmann przejmuje HKB Ketelbouw

Za sprawą przejęcia HKB Ketelbouw przez koncern Viessmann, ta druga może rozszerzyć zakres mocy oferowanych przez siebie kotłów z wcześniejszych 20 MW do 116 MW (120 ton pary na godzinę).

KHB Ketelbouw została założona w 1989 roku i ma dziś siedzibę w holenderskiej miejscowości Venlo. Głównym obszarem działalności firmy jest projektowanie, konstruowanie oraz produkcja kotłów przemysłowych i systemów recyrkulacji ciepła, poprzez budowę instalacji, aż po budowę kompletnych kotłowni dla przemysłu.

HKB cieszy się na świecie doskonałą renomą głównie jako producent rozwiązań dostosowanych do specyficznych oczekiwań poszczególnych klientów, który posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej realizacji projektów. W minionym roku przedsiębiorstwo KHB Ketelbouw wypracowało obrót w wysokości 15 milionów euro. Firma zatrudnia 70 pracowników.

Dzięki rozszerzeniu spektrum produktów przed sektorem instalacji przemysłowych w firmie Viessmann otwierają się nowe perspektywy. W związku z wysokim zakresem mocy kotły produkowane przez HKB Ketelbouw posiadają duże gabaryty. Położenie fabryki HKB bezpośrednio przy porcie w Venlo jest idealne, gdyż umożliwia dogodny transport wykorzystujący drogę morską.

Produkty oraz wiedza i doświadczenie HKB z jednej strony i ogromna międzynarodowa sieć dystrybucji Viessmann Group z drugiej w zasadniczy sposób przyczynią się do dalszego wzrostu obrotów na niezwykle przyszłościowym międzynarodowym rynku dużych instalacji grzewczych jak i parowych w przemyśle.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Viessmann, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: viessmann.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT