Rettig przejmuje firmę Hewing

Pod koniec stycznia 2012 roku koncern Rettig podpisał umowę z firmą Uponor, właścicielem niemieckiej fabryki Hewing. W konsekwencji Rettig staje się 100% właścicielem producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych.

Rettig przejmuje firmę Hewing

Firma Hewing GmbH powstała w 1974 r. w Ochtrup w  Niemczech. Tam też mieści się fabryka, produkująca wysokiej jakości wielowarstwowe rury PE-X i PE-RT do ogrzewań płaszczyznowych, grzejnikowych oraz do instalacji wody użytkowej.

W 1988 r. miało miejsce wykupienie Hewing GmbH przez Uponor. Nowy właściciel skutecznie wprowadzał innowacyjne metody produkcji oraz wdrażał procesy doskonalenia jakości, przyczyniając się do szybkiego rozwoju firmy. W 2011 r. obroty Hewing wyniosły około 50 mln EUR. Firma zatrudnia 230 pracowników. 

Hewing jest jednym z wiodących producentów rur z tworzyw sztucznych. Jest również znany z najnowocześniejszych standardów kontroli jakości, dysponuje wewnętrznymi laboratoriami i centrami badawczymi. 

Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury również  na stale rosnące potrzeby Rettiga.

Rettig przejmuje firmę Hewing wraz z jej profesjonalnym zespołem ekspertów i doświadczonych pracowników. Rozszerzając swoją ofertę o wysokiej jakości rozwiązania systemów rurowych dla wszystkich rynków, Rettig ICC przejdzie od roli dostawcy do roli innowacyjnego producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Rettig Heating, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Rettig Heating

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland