Rettig przejmuje firmę Hewing

Pod koniec stycznia 2012 roku koncern Rettig podpisał umowę z firmą Uponor, właścicielem niemieckiej fabryki Hewing. W konsekwencji Rettig staje się 100% właścicielem producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych.

Rettig przejmuje firmę Hewing

Firma Hewing GmbH powstała w 1974 r. w Ochtrup w  Niemczech. Tam też mieści się fabryka, produkująca wysokiej jakości wielowarstwowe rury PE-X i PE-RT do ogrzewań płaszczyznowych, grzejnikowych oraz do instalacji wody użytkowej.

W 1988 r. miało miejsce wykupienie Hewing GmbH przez Uponor. Nowy właściciel skutecznie wprowadzał innowacyjne metody produkcji oraz wdrażał procesy doskonalenia jakości, przyczyniając się do szybkiego rozwoju firmy. W 2011 r. obroty Hewing wyniosły około 50 mln EUR. Firma zatrudnia 230 pracowników. 

Hewing jest jednym z wiodących producentów rur z tworzyw sztucznych. Jest również znany z najnowocześniejszych standardów kontroli jakości, dysponuje wewnętrznymi laboratoriami i centrami badawczymi. 

Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury również  na stale rosnące potrzeby Rettiga.

Rettig przejmuje firmę Hewing wraz z jej profesjonalnym zespołem ekspertów i doświadczonych pracowników. Rozszerzając swoją ofertę o wysokiej jakości rozwiązania systemów rurowych dla wszystkich rynków, Rettig ICC przejdzie od roli dostawcy do roli innowacyjnego producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Rettig Heating, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Rettig Heating

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT