Klima-Therm S.A. przejęła firmę Klimor

Klima-Therm S.A. doszła do porozumienia z Gdańską Stocznią Remontową (większościowym udziałowcem Klimor) w kwestii przejęcia przez Klima-Therm całego obszaru działalności firmy Klimor.

Klima-Therm S.A. przejęła firmę Klimor

Jako jedno z największych przedsiębiorstw w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i grzewczej - Generalny Dystrybutor FUJITSU-GENERAL - firma Klima-Therm oferuje kompleksowe usługi w zakresie dostawy systemów HVAC począwszy od doradztwa technicznego i projektowego, poprzez dobór urządzeń, montaż instalacji oraz profesjonalny serwis. Klima-Therm, firma założona w 1996 roku w Polsce, dziś stanowi Grupę spółek o zasięgu międzynarodowym, prognozowane obroty spółek z Grupy Klima-Therm za rok 2010 to ok. 200 mln zł.

Przejęcie firmy Klimor przez Klima-Therm, to część strategii zakładającej rozszerzenie aktywności w zakresie dostawy urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, a po zakupie udziałów spółki Klimor - także wentylacyjnych. Dzięki temu Klima-Therm będzie mogła zaoferować swoim klientom kompletny wachlarz produktów i usług z branży klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa, co wpłynie na wzmocnienie pozycji firmy zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach objętych działalnością biznesową Grupy.

"Naszym celem jest rozwój działalności w Polsce i utrzymanie pozycji lidera. Wierzę, iż kompetencje pracowników firmy Klima-Therm będą doskonale uzupełniać się z wiedzą osób zatrudnionych w firmie Klimor. Klimor to prekursor polskich producentów central wentylacyjnych. Połączenie silnej i dynamicznie rozwijającej się firmy Klima-Therm z doświadczeniem i tradycją Klimor umocni pozycję Grupy w branży i pozwala ze spokojem myśleć o utrzymaniu dużej dynamiki rozwoju firmy" powiedział Andrzej Walendowicz, Dyrektor Handlowy, Wiceprezes Zarządu Klima-Therm S.A.

Nadrzędnym celem strategicznym Grupy Klima-Therm na najbliższe lata jest systematyczne zwiększanie wartości spółki na rynku polskim i rynkach europejskich oraz umocnienie pozycji lidera w zakresie dostarczania produktów i usług w branży HVAC.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT