Wizyta projektantów firmy Klima-Therm we Włoszech

Grupa projektantów współpracujących z firmą Klima-Therm miała okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym agregatów chłodniczych marki Clint. Spotkanie odbyło się w dniach 15-17 czerwca br. i zostało zorganizowane przez koncern G.I. Industrial Holding SPA, który jest producentem agregatów Klima-Therm.

Wizyta projektantów firmy Klima-Therm we Włoszech

Głównym celem wizyty projektantów firmy Klima-Therm we Włoszech było pokazanie potencjału producenta w zakresie dostarczania zaawansowanych technologicznie urządzeń produkowanych w jednej z fabryk we Włoszech położonej w malowniczej miejscowości Rivignano.

Odwiedzona fabryka, to jeden z sześciu zakładów koncernu produkująca klimakonwektory typu FVW/FIW oraz agregaty wody lodowej o wydajnościach od 200 kW do 9000 kW. W pozostałych pięciu fabrykach należących do G.I Holding produkowane są agregaty wody lodowej o mniejszych wydajnościach od 4 kW do 200 kW oraz urządzenia do klimatyzacji precyzyjnej.

Podczas wizyty w fabryce projektanci systemów klimatyzacji i wentylacji mieli możliwość obejrzenia trzech linii produkcyjnych agregatów wody lodowej oraz dziewięciu stanowisk testowania, w tym stanowisk kontroli jakości. Wzbudzającą duże zainteresowanie okazała się dostępna do obejrzenia linia produkcyjna chillerów o wydajności chłodniczej powyżej 500 kW, gdzie równocześnie odbywał się montaż 12 różnych jednostek z serii MULTI POWER - na różnych etapach zaawansowania produkcji.

Kolejnym punktem programu wizyty było szkolenie dotyczące portfolio produktów, a także zaprezentowanie możliwości producenta w zakresie dostarczania zaawansowanych technologicznie agregatów chłodniczych na rynek europejski. Szczególnie ciekawym okazała się prezentacja rozwiązania nowej linii energooszczędnych agregatów wody lodowej serii TURBOLINE.

Wśród wielu dodatkowych atrakcji towarzyszących wizycie projektantów Klima-Therm we Włoszech było zwiedzanie Wenecji, degustacja wyśmienitych smaków kuchni włoskiej, a także poznawanie uroków okolicznych miejsc fabryki, w tym miejscowości położonej nad morzem Adriatyckim - Lignano Sabbiadoro, gdzie można było wypocząć po całodziennym szkoleniu i zdobywaniu cennej wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Klima-Therm, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Klima therm

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT