Nowa seria pomp ciepła i urządzeń klimatyzacyjnych Aquarea od Panasonic

Nowe urządzenia Panasonic z serii Aquarea to wysokotemperaturowe pompy ciepła oraz seria pomp ciepła o "płaskich" charakterystykach wydajności przy temperaturach zewnętrznych do -15°C. Seria Aquarea stanowi część nowej generacji systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Nowa seria pomp ciepła i urządzeń klimatyzacyjnych Aquarea od Panasonic

System ekologicznego ogrzewania i klimatyzacji Aquarea od Panasonic to lider energooszczędności - do grzania lub chłodzenia pomieszczeń oraz do podgrzewania wody wykorzystują odnawialne źródło energii tj. otaczające nas powietrze.

Pompy ciepła serii Aquarea są tańsze i dużo bardziej elastyczne, niż tradycyjne źródła ciepła. Nowe rozwiązania mogą być z powodzeniem zastosowane zarówno w budynkach nowych jak i już istniejących.

Powietrzno-wodna technologia Aquarea umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów instalacji i konserwacji. W nowych budynkach - w przeciwieństwie do instalacji geotermalnych - do pozyskiwania ciepła nie ma potrzeby wykonywania wierceń czy jakichkolwiek prac ziemnych. Brak jest także przyłączy gazowych, kominów czy zbiorników na olej opałowy.

Natomiast podczas modernizacji lub remontów łatwo jest podłączyć system do istniejących instalacji ogrzewania opartych na grzejnikach niskotemperaturowych lub ogrzewaniu podłogowym.

Charakterystyka serii Aquarea firmy Panasonic:

  • Szeroki zakres wydajności od 7 do 16 kW, zasilanie 1- i 3-fazowe, urządzenia monoblok lub w układach split
  • 3 wersje: standardowa pompa ciepła; wysokotemperaturowa pompa ciepła (temperatura wody: 65°C); pompa ciepła o "płaskich" charakterystykach wydajności przy temperaturach zewnętrznych do -15°C
  • Wysokowydajne pompy ciepła działające przy temperaturach zewnętrznych do -20°C
  • Zmniejszenie kosztów zużycia energii, dzięki współczynnikowi wydajności grzewczej (COP) wynoszącym 4,74
  • Zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla
  • Zapewnienie chłodzenia w lecie
  • Możliwość podłączenia do istniejącego systemu ogrzewania
  • Możliwość podłączenia paneli słonecznych.

System Aquarea T-CAP jest w stanie zapewnić nominalną charakterystykę pracy urządzenia przy temperaturach zewnętrznych sięgających -15°C. Dzięki temu wydajność urządzeń jest zawsze wystarczająca do ogrzania domu i nawet przy wyjątkowych mrozach nie ma konieczności wspomagania się zewnętrznym źródłem ciepła.

Dla domu wyposażonego w grzejniki wysokotemperaturowe (np. żeliwne), świetnym rozwiązaniem są urządzenia z wysokotemperaturowej serii Aquarea HT, ponieważ zapewniają one temperaturę wody na wyjściu sięgającą 65°C, nawet przy temperaturze zewnętrznej rzędu -15°C. Urządzenia serii Aquarea HT mogą dostarczać wodę o temperaturze 65°C pracując wyłącznie w trybie pompy ciepła.

Natomiast dla domów wyposażonych w grzejniki niskotemperaturowe, dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła Aquarea od Panasonic w konfiguracji rozszerzonej. Może ona pracować jako urządzenie samodzielne bądź w zależności od potrzeb może być połączona z innym źródłem ciepła.

źródło i zdjęcie: panasonic.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT