Urządzenia klimatyzacyjne z technologią Heatcharge od Panasonic

Panasonic zaprezentował nowe urządzenia klimatyzacyjne wyposażone w technologię Heatcharge, która wykorzystuje ciepło odpadowe do ogrzewania budynków. W efekcie urządzenie zużywa mniej energii niż standardowe pompy ciepła powietrze-powietrze, a jednocześnie jest mniej obciążające dla środowiska.

Urządzenia klimatyzacyjne z technologią Heatcharge od Panasonic

Technologia Heatcharge została wprowadzona w urządzeniach klimatyzacyjnych o mocy 7,7 oraz 8,4 kW. Umożliwia ona gromadzenie ciepła oddawanego do atmosfery, które powstaje podczas pracy urządzenia (tzw. ciepła odpadowego), a następnie przetworzenie go na energię służącą do efektywnego ogrzewania budynku.

Zgromadzone ciepło pozwala na natychmiastowe i ciągłe ogrzewanie pomieszczeń nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających -250C. W trybie chłodzenia, nowe modele są w stanie efektywnie pracować w zakresie temperatur od -10 do 430C. Dzięki technologii Heatcharge uzupełnionej o system Econavi z czujnikiem światła słonecznego, który dostosowuje pracę układu uwzględniając nasłonecznienie w pomieszczeniu, urządzenia charakteryzują się wysokim okresowym współczynnikiem efektywności COP na poziomie 5,4, uzyskując klasę energetyczną A+++.

Technologia Heatcharge eliminuje również problem występujący w konwencjonalnych urządzeniach klimatyzacyjnych z funkcją grzania, które sporadycznie przestają funkcjonować podczas rozmrażania jednostki zewnętrznej, wykonywanego gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. W przypadku modeli o mocy 7,7 oraz 8,4 kW nie ma to miejsca, dzięki czemu w pomieszczeniach nie odnotowuje się spadku temperatury.

Wyposażone w technologię Heatcharge urządzenia klimatyzacyjne, w porównaniu do innych stosowanych systemów grzewczych, zapewniają efektywne i nieprzerwane ogrzewanie budynków. Przetwarzanie ciepła odpadowego pozwala na uzyskanie oszczędności energii, a jednocześnie nie działa negatywnie na środowisko naturalne, mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Ciepłe lub chłodne powietrze jest rozprowadzane w pomieszczeniach za pomocą jednostek wewnętrznych, w których system klap i pionowych żaluzji precyzyjnie kieruje jego strumieniem. Układ jest wyposażony także w dodatkowe rozwiązania, takie jak technologia nanoe-G. Usuwa ona szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśni znajdujące się w powietrzu oraz na powierzchniach, korzystnie wpływając na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Urządzenie jest również kompatybilne z aplikacją IntesisHome, dzięki której użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android, a także komputerów z dostępem do Internetu, mają możliwość zdalnego regulowania i kontrolowania pracy całego systemu.

źródło i zdjęcie: Panasonic

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT