Panasonic otwiera centrum szkoleniowe dla instalatorów

Firma Panasonic otworzyła w Warszawie centrum szkoleniowe dla instalatorów oraz specjalistów zajmujących się serwisowaniem urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła typu powietrze-woda. Ośrodek będzie służył jako miejsce treningu dla pracowników firm pragnących uzyskać akredytację Panasonic, czyli poświadczenie kompetencji niezbędne do oferowania gwarancji producenta po 1 kwietnia 2015 r.

Panasonic otwiera centrum szkoleniowe dla instalatorów

Centrum szkoleniowe dla instalatorów to obiekt w pełni wyposażony w sprzęt niezbędny do zdobywania wiedzy o rozwiązaniach klimatyzacyjnych produkowanych przez firmę Panasonic. Ośrodek pozwala na przeprowadzenie szkolenia dla grupy 30 osób. Jedna część centrum została przeznaczona na cele wykładowe, natomiast w pozostałej są zainstalowane urządzenia grzewcze i chłodnicze, które służą zdobywaniu praktycznych umiejętności przez instalatorów. Wśród nich znajdują się urządzenia dla domów z linii Etherea, RE, a także pompy ciepła typu powietrze-woda Aquarea. Instalatorzy mają również do dyspozycji system PACi z pełną paletą jednostek wewnętrznych - podsufitowych, kanałowych oraz kasetonowych oraz rozwiązania VRF. Na zewnątrz budynku znajduje się agregat gazowej pompy ciepła GHP oraz jednostka zewnętrzna systemu zapewniającego klimatyzację samego centrum. Wyposażenia dopełniają urządzenia dodatkowe, takie jak klimakonwektory Aquarea Air, sterowniki, zbiorniki c.w.u. oraz system ogrzewania podłogowego.

Otwarcie centrum szkoleniowego dla instalatorów daje nam duży komfort w prowadzeniu treningu dla specjalistów zajmujących się instalacją i serwisem systemów klimatyzacyjnych Panasonic. Dzięki niemu mogą łączyć teoretyczne i praktyczne zdobywanie wiedzy, co efektywnie podnosi ich kompetencje, mówi Jakub Jarzyński, Technical & Service Manager w firmie Panasonic.

Z centrum szkoleniowego dla instalatorów będą przede wszystkim korzystać pracownicy firm chcących zdobyć akredytację Panasonic. Stanowi ona poświadczenie, że dana firma zajmująca się doborem, instalacją bądź serwisem urządzeń klimatyzacyjnych posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie w pracy z produktami Panasonic. Akredytacje można uzyskać na czterech poziomach: AC1 dla urządzeń RAC (domowych), PACi, VRF i GHP, AC2 dla urządzeń RAC, PACi i VRF, AC3 dla urządzeń RAC i PACi oraz AH1 dla pomp ciepła powietrze-woda Aquarea.

Aby firma zyskała status akredytowanej, przynajmniej jeden jej pracownik musi przejść odpowiednie szkolenie i pozytywnie zdać kończący je egzamin. Dopuszczonym do szkolenia poziomu drugiego i trzeciego wymaga ukończenia kursu na niższym poziomie. Na koniec otrzymuje się certyfikat ważny przez jeden rok.

Akredytacja Panasonic to szereg wymiernych korzyści dla firm. Przede wszystkim po 1 kwietnia 2015 r. umożliwi oferowanie gwarancji producenta na instalowane urządzenia. W praktyce oznacza to, że w przeciwieństwie do rękojmi, w przypadku napraw instalatorzy będą musieli ponosić jedynie koszty pracy, a części sfinansuje Panasonic. Dłuższy jest również czas obowiązywania gwarancji. Dodatkowo akredytowane firmy będą mogły zarejestrować się w wyszukiwarce instalatorów na stronie aircon.panasonic.pl i w ten sposób uzyskać łatwiejszy dostęp do klientów.

źródło i zdjęcie: Panasonic

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT