Praca nowego systemu grzewczo-klimatyzacyjnego Panasonic opiera się na integracji trzech głównych elementów: pompy ciepła typu powietrze-woda z linii Aquarea, paneli fotowoltaicznych oraz inteligentnych liczników zużycia prądu. Infrastruktura jest zarządzana przez dedykowany algorytm, który pozwala nie tylko na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, ale również selekcjonuje momenty jej poboru z zewnętrznej sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu instalacja może regulować swoją pracę w taki sposób, aby niezbędne do pracy zasilanie pozyskiwać w momentach mniejszego obciążenia sieci przesyłowej i magazynować je w systemach grzewczych.
Opracowane przez firmę Panasonic rozwiązanie pozwala na bardziej racjonalne i efektywne zarządzanie energią. W efekcie możliwe jest ograniczenie jej zużycia, co przyczynia się do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla i stopniowego odejścia od paliw kopalnych do bardziej ekologicznych, odnawialnych źródeł energii, mówi Tomasz Lenarczyk, sales manager w firmie Panasonic.
Dzięki współpracy z Politechniką w Akwizgranie, gdzie prowadzone są testy infrastruktury stworzonej przez firmę Panasonic możliwe będzie dokładne określenie potencjału nowej technologii. Niemiecka uczelnia jest uważana za jeden z najbardziej prestiżowych światowych ośrodków zajmujących się zagadnieniami związanymi z rozwojem technologiczno-przemysłowym.
Animację obrazującą zasadę działania inteligentnego systemu grzewczo-chłodzącego Panasonic można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=exzP_nLePFI.
źródło i zdjęcie: Panasonic
Komentarze