Pompy ciepła Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

Pompy ciepła SWI-2 i SWO-2 marki Junkers pozwalają na inteligentną integrację z instalacją fotowoltaiczną. W ten sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie energii odnawialnych i znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku.

Pompy ciepła Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

Każda pompa ciepła korzysta z energii elektrycznej, aby pobrać ciepło z powietrza, które konieczne jest do podgrzewania wody.

Bosch opracował system zarządzania energią, który rejestruje zużycie energii przez pompę ciepła i przy odpowiednim nasłonecznieniu pokrywa zapotrzebowanie na prąd energią elektryczną wytwarzaną przez instalację fotowoltaiczną. Rozwiązanie umożliwia użytkownikowi zużycie większości samodzielnie wyprodukowanego prądu na własne potrzeby, co znacznie obniża koszty i daje duże oszczędności - mówi Grzegorz Łukasik, Product Manager Bosch Termotechnika.

Do stworzenia koncepcji, Bosch wykorzystał pompy ciepła SWI-2 i SWO-2 marki Junkers. Integracja instalacji fotowoltaicznej z nowoczesnymi pompami ciepła pozwala na połączenie energii elektrycznej z energią grzewczą.

Najważniejszym elementem inteligentnego systemu zarządzania jest jednostka sterująca połączona z licznikiem prądu i analizująca przepływ energii w gospodarstwie domowym.

System jest skonfigurowany w taki sposób, aby dostarczanie energii do pobierających prąd odbiorników elektrycznych miało zawsze priorytet. Jeżeli dodatkowo jest wytwarzana energia przez instalację fotowoltaiczną, jednostka sterująca wysyła do pompy ciepła sygnał. Zapewnia to optymalne wykorzystanie energii słonecznej i zapobiega konieczności odsprzedaży energii elektrycznej wytworzonej przez słońce do sieci oraz przyczynia się do odciążenia sieci energetycznej.

źródło: materiały prasowe Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT