Coraz więcej dofinansowań na pompy ciepła

Dzięki wprowadzaniu przez kolejne Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowań na pompy ciepła, ich popularność zdecydowanie rośnie. Dopłaty dotyczą zarówno zakupu samych urządzeń, jak również wykonanie odwiertów i montaż całej instalacji.

Coraz więcej dofinansowań na pompy ciepła

Oferowane dofinansowania na pompy ciepła przyjmują różne formy jednak najczęściej są to dopłaty do kredytów preferencyjnych. Mogą one obniżyć stopę procentową nawet do 1%, jak mamy w przypadku WFOŚiGW w Katowicach w ramach pilotażowego projektu "Domy energooszczędne" realizowanego na terenie województwa Śląskiego.

"Beneficjenci otrzymali możliwość kredytowania nawet 90% poniesionych nakładów, a maksymalna kwota może wynieść 200000 zł" mówi Paweł Kocięba-Żabski, prezes Nateo sp. z o.o. "Tego typu inicjatywy pozwolą nadać rozwojowi pomp ciepła w Polsce zupełnie inny bieg. Często jedyną barierą dla inwestorów są koszty stanowiące ostateczny argument podczas wyboru instalacji grzewczych. Perspektywa zdobycia dotacji sprawi, że coraz chętniej będziemy sięgać po ekologiczne rozwiązania" dodaje prezes Nateo.

W ramach programu priorytetowego w województwie łódzkim (który potrwa tam do 2013 roku) na dopłaty do realizacji wykorzystujących odnawialne źródła energii przeznaczono kwotę ponad 3 milionów zł. Aby je uzyskać, wystarczy złożyć wniosek wraz z załącznikami w dowolnym banku, który bierze udział w projekcie.

"Oprócz programów dla osób fizycznych istnieje również wiele możliwości zdobycia dofinansowań na budynki publiczne czy przemysłowe. Przykładem może być konkurs „Zielona energia” organizowany przez WFOŚiGW w Gdańsku. Zanim zainwestujemy w instalację grzewczą korzystającą z odnawialnych źródeł energii, warto wcześniej zapoznać się z możliwością zdobycia dotacji w danym regionie" dodaje Paweł Kocięba-Żabski.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Nateo.

źródło i zdjęcie: Nateo


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT