Pompy ciepła Nateo na targach BUDMA

Popularyzacja pomp ciepła, jako alternatywnej metody ogrzewania, promocja własnej oferty produktowej oraz inteligentnych rozwiązań w budownictwie - to główne wyzwania, z jakimi firma NATEO postanowiła zmierzyć się podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.

Pompy ciepła Nateo na targach BUDMA

Firma przedstawiła zwiedzającym poznańskie targi pełną ofertą produktową. Na stanowisku zaprezentowano pompy typu SmartPLUS, SmartVEGA oraz GEMINI - a więc zarówno te przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego, jak i dużych obiektów: budynków wielorodzinnych, zakładów produkcyjnych i przemysłowych, szkół czy szpitali.

"Jak do tej pory liderami w wykorzystywaniu pomp ciepła były w Polsce klasztory, parafie czy hospicja" mówi Piotr Słaby z firmy NATEO. "W Skandynawii taki system ogrzewania posiadają dwa na trzy nowe domy, w Niemczech i Francji połowa, natomiast w naszym kraju jedynie co trzechsetny. Rynek wciąż ma więc przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dysponujemy już nowoczesnymi produktami i jesteśmy w stanie rywalizować z zachodnimi liderami w branży. Jedną z podstawowych barier utrudniających dynamiczny rozwój rodzimego rynku, jest niestety brak wiedzy i świadomości klientów na temat samej technologii. Warto nad tym pracować m.in. przy okazji targów branżowych" - dodaje Słaby.

Dowodem świadczącym o rosnącym zapotrzebowaniu na pompy ciepła była frekwencja na stanowisku NATEO. W poszukiwaniu informacji, porad oraz produktów, odwiedzali je licznie zarówno inwestorzy indywidualni, jak i deweloperzy oraz przedstawiciele uczelni wyższych.

W trakcie Budmy swoją premierę miał również nowy projekt firmy NATEO - "idom24.pl Inteligenty dom". W ramach przedsięwzięcia opracowany został system integrujący ze sobą wszystkie instalacje znajdujące się w budynku. Pozwala on na sterowanie i zarządzanie m.in. instalacją centralnego ogrzewania i kotłownią, wentylacją, klimatyzacją oraz rekuperacją, ale także urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi, systemem alarmowym, monitoringiem i oświetleniem. W ramach przyjętych rozwiązań, automatyką budynku można sterować poprzez przeglądarkę www, tablety, panele ścienne z ekranem dotykowym, telefon komórkowy, pilota oraz standardowe włączniki elektryczne.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT