Rozpoczęcie targów BUDMA 2011

Rozpoczęły się właśnie największe targi budowlane w Europie Środkowej - BUDMA 2011, które w tym roku mają swój jubileusz 20-lecia. Przez kolejne trzy dni zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą inwestorów, architektów, wykonawców, dystrybutorów czy rzemieślników.

Rozpoczęcie targów BUDMA 2011

Rozpoczęta 20ta edycja targów Budma 2011 pozwoli odpowiedzieć na następujące pytania :

  • Jak zbudować dom, którego ogrzanie nie będzie kosztować majątku?
  • Albo inteligentny budynek, który sam przysłoni wieczorem rolety, zapali intymne oświetlenie w salonie, włączy nastrojową muzykę?
  • Albo chatę z drewna, która codziennie zachwycać nas będzie czarującym klimatem sosnowego boru?

Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotykają się w Poznaniu, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. W tym roku razem z Budmą odbywają się targi Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech. Na zwiedzających czekają ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa.

Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 60000 profesjonalistów z Polski i zagranicy.

Na targach swoimi produktami pochwalą się najważniejsi producenci drzwi, okien, osłon i bram.

Targi Budma 2011 powinien odwiedzić każdy, kto z niepokojem obserwuje rosnące rachunki za ogrzewanie domu lub firmy. Podczas targów najnowsze rozwiązania dotyczące energooszczędnych technologii budowania prezentowane będą m. in. w ramach specjalnej ekspozycji firm oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego (13-14.01., pawilon 15).

Forum stanowi cenne źródło wiedzy na temat energooszczędnych rozwiązań technologicznych oraz możliwości pozyskiwania środków na ich wdrażanie. Podczas wydarzenia organizowanego przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią i MTP przy współudziale Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa PZITB, mowa będzie m. in. o błędach popełnianych przy projektowaniu budynków, skutkujących obniżeniem ich efektywności energetycznej, termomodernizacji budynków istniejących, jak również możliwości zastosowania technologii budownictwa energooszczędnego. Problematyka energooszczędności omówiona zostanie m. in. na przykładzie hal sportowych, szkół czy budynków wyższych uczelni.

źródło i zdjęcie: budma.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT