Poznańskie osiedle z rozwiązaniami Stiebel Eltron

Innowacyjne pompy ciepła WPF 66 firmy Stiebel Eltron stanowią podstawę systemu grzewczego najnowszej generacji z odnawialnych źródeł energii na poznańskim Osiedlu Podolany. Instalacja będzie dostarczać ciepłą wodę użytkową dla mieszkańców oraz ogrzewać cały obiekt, wykorzystując ciepło pobrane z gruntu.

Poznańskie osiedle z rozwiązaniami Stiebel Eltron

Budowane właśnie Osiedle Podolany w Poznaniu kusi mieszkańców nie tylko ciekawą architekturą, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami na poziomie instalacyjnym. Inwestycję wyróżnia system grzewczy najnowszej generacji z odnawialnych źródeł energii, ze stacją przesyłową, a także pompami ciepła WPF 66 dostarczonymi przez firmę Stiebel Eltron.

Inwestycja obejmuje 6 budynków mieszkalnych, w których łącznie znajdują się 284 mieszkania. Innowacyjne rozwiązania, takie jak infrastruktura telekomunikacyjna - światłowód w każdym mieszkaniu - oraz system grzewczy korzystający z odnawialnych źródeł energii dostarczony przez firmę Stiebel Eltron powodują, że Osiedle Podolany jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Co więcej, udział koncernu Stiebel Eltron GmbH w budowie obiektu jest obecnie największą inwestycją przedsiębiorstwa zarówno w kraju, jak i za granicą.

Poznańskie osiedle z rozwiązaniami Stiebel Eltron ma zapotrzebowanie cieplne budynków na poziomie 3,4 MW. Zaprojektowano zatem cztery węzły po 12 pomp ciepła WPF 66 firmy Stiebel Eltron, 4 zbiorniki buforowe SBP 1500 E oraz 4 zasobniki ciepłej wody SB 1002 AC + 4x FCR 28/270. Tak przygotowana instalacja będzie dostarczać energię cieplną oraz przygotowywać ciepłą wodę użytkową dla całego obiektu. Pompy WPF 66 firmy Stiebel Eltron pracować będą w oparciu o sondy pionowe: 280 odwiertów po 200 mb każdy.

Pompa ciepła WPF 20 - 66 kW idealnie sprawdza się w budynkach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło - blokach, apartamentowcach czy też pomieszczeniach przemysłowych. Pracuje ona w systemie solanka/woda lub woda/woda i służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania + 60 st. C. System grzewczy firmy Stiebel Eltron przystosowany jest do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego, jak również do ciepłej wody użytkowej, chociaż ze względu na współczynnik efektywności wykorzystywany jest najczęściej w niskotemperaturowych systemach grzewczych.

Warto zaznaczyć, że kompaktowa konstrukcja pompy WPF 66 z oferty firmy Stiebel Eltron powoduje, że instalacja zabiera niewiele miejsca wewnątrz budynku. Kontenerowa budowa nośna umożliwia ustawianie urządzeń jedno na drugim i tym samym pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w kotłowni. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane są z blachy stalowej, cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym. Jej poszczególne elementy oraz obudowa, zostały wyposażone w izolację dźwiękową. Dodatkowo urządzenie Stiebel Eltron posiada elementy zabezpieczające - czujniki wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, jak również zabezpieczenie przed zamarzaniem systemu. 

Maksymalna ilość urządzeń umiejscowionych w kaskadzie to 6. Pozwala to na osiągnięcie 400 kW mocy.  Cena katalogowa pompy WPF 66 w Polsce wynosi 19090 euro netto. Zapraszamy do zapoznania z zakładką firmy Stiebel Eltron, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT