Stiebel Eltron wyposażył kompleks rekreacyjny w instalację pomp ciepła

Stiebel Eltron wyposażył Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER w Wielkiej Nieszawce w pięć kaskadowych układów pomp ciepła. Wytworzone ciepło jest magazynowane w 10 zbiornikach buforowych, a odwierty pod instalację były robione na głębokości 55 metrów.

Stiebel Eltron wyposażył kompleks rekreacyjny w instalację pomp ciepła

Kompleks rekreacyjny Olender w Wielkiej Nieszawce (woj. kujawsko-pomorskie) został wyposażony w instalację pomp ciepła firmy Stiebel Eltron. Składają się na nią pięć kaskadowych układów pomp ciepła Stiebel Eltron - 3xWPF 66, 10xWPF 52 oraz 1xWPF 40.

Takie rozwiązanie pozwoli na ogrzewanie wody basenowej, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz realizację funkcji ogrzewania i chłodzenia. Ciepło z instalacji zostanie również wykorzystane do ogrzewania podłogowego, a także zasilania nagrzewnic wentylacyjnych.

Wytworzone ciepło magazynowane jest w 10 zbiornikach buforowych: 3xSBP 1500E, 3xSBP 1000cool oraz 4xSBP 1500cool. Na dolne źródło składają się sondy pionowe i kolektory pionowe. Na głębokości ponad 55 metrów umieszczonych zostało 206 sond pionowych o łącznej długości 11.330 mb oraz 4000 mb kolektorów poziomych na głębokości 1,8 m.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Stiebel Eltron, którą można obejrzeć tutaj.

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT