90 lat pełnych energii w firmie STIEBEL ELTRON

W 2014 r. firma STIEBEL ELTRON obchodzi 90-lecie swojej działalności. Z małej rodzinnej firmy produkującej elektryczne ogrzewacze do wody, przedsiębiorstwo stało się międzynarodowym koncernem o światowym zasięgu. W Polsce firma wprowadziła do oferty nowe pompy ciepła o najwyższym na rynku współczynniku efektywności energetycznej oraz pompy do c.w.u., współpracujące z instalacją fotowoltaiczną, wyróżnione na targach INTERBUD w Łodzi. Wszystkie nowe produkty firma zaprezentuje już w kwietniu podczas targów INSTALACJE w Poznaniu.

90 lat pełnych energii w firmie STIEBEL ELTRON

Jako niezależna, wywodząca się z klasy średniej, rodzinna firma STIEBEL ELTRON powstała w 1924 r. Początkowo Dr Theodor Stiebel skonstruował pierwszą elektryczną grzałkę zanurzeniową. 5 maja 1924 r. założył przedsiębiorstwo "Dr. Theodor Stiebel Eltron" w Berlinie. Produkcja rozpoczęła się w małej pracowni tylnego podwórza na ulicy Reichenberger. W latach 1927 i 1933 roku trwały prace nad kolejnymi innowacjami, rozpoczęła się produkcja małych przepływowych ogrzewaczy wody oraz stojących i gotujących zasobników wody.

W związku z pierwszym kryzysem naftowym na początku lat 70-tych inwestowanie szczególnie w produkty i technologie związane z energią odnawialną zyskało na znaczeniu. STIEBEL ELTRON jako jeden z pierwszych producentów, rozpoczął rozwój i produkcję pomp ciepła. Zwiększyły się ceny oleju opałowego i napędowego. Rok 1970 był charakterystyczny z powodu kryzysu oleju oraz wolnych od samochodów niedziel. Ponownie zastanawiano się nad potrzebami ludzi i systemami działającymi w oparciu o energię odnawialną. Wtedy po raz pierwszy te urządzenia zostały docenione. W latach późniejszych firma kontynuowała badania nad technologią pomp ciepła pracując nad wiodącą na rynku niemieckim pozycją lidera.

Przez 90 lat, dzięki wiedzy i innowacyjności inżynierów i pracowników, inwestowano całą energię w rozwój produktów o niskim zużyciu energii na najwyższym poziomie jakości. Dzisiaj przedsiębiorstwo STIEBEL ELTRON z dostawcy urządzeń do przygotowania ciepłej wody stało się jednym z wiodących producentów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Stosując niekonwencjonalne myślenie, dojrzałe rozwiązania i energię pracowników, koncern zaznaczył swoją obecność na światowych rynkach. Energia ta tworzy najważniejszy kapitał przedsiębiorstwa.

źródło: STIEBEL ELTRON

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT