Centrum Klima nawiązuje współpracę z duńskim dystrybutorem przewodów kominowych

Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych - nawiązała współpracę handlową z jednym z czołowych duńskich dystrybutorów przewodów kominowych.

Centrum Klima nawiązuje współpracę z duńskim dystrybutorem przewodów kominowych

Kontrakt na sprzedaż produktów Centrum Klima w Skandynawii zawarty został na czas nieokreślony, a jego roczna wartość szacowana jest nawet na 1,5 mln euro.

Centrum Klima od zeszłego roku oferuje swój asortyment na rynkach Danii, Szwecji, Finlandii. Szeroki zasięg działalności nowego kontrahenta zagwarantuje dostępność produktów spółki we wszystkich krajach skandynawskich, w tym również na nowych rynkach w Norwegii i Islandii. Porozumienie bardzo dokładnie określa procedurę podwyżek cen produktów w oparciu o wzrost cen materiałów, co pozwala na utrzymanie stabilnej marżowości niezależnie od zmian otoczenia rynkowego.

Oferta Centrum Klima - spełniające najwyższe światowe standardy przy zachowaniu konkurencyjności cenowej - doceniana jest przez kontrahentów z 36 krajów świata. Spółka prowadzi sprzedaż produktów własnych oraz jest dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych renomowanych producentów.

"Branża HVAC jest bardzo specyficzna pod względem rodzaju zawieranych kontraktów. Struktura zamówień realizowanych przez firmy, takie jak Centrum Klima, opiewa na setki lub nawet tysiące małych zleceń. Dlatego kontrakt z nowym skandynawskim partnerem ma tak wyjątkowe znaczenie. Nie sądzę, aby jakakolwiek polska firma z branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej mogła pochwalić się podobnymi osiągnięciami. Podkreśla to światowe standardy jakie oferuje Centrum Klima" mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

W zeszłym roku działania eksportowe Centrum Klima stanowiły 27,6% przychodów, wobec 23,5% w 2009 r. Zgodnie z przyjętą strategią, docelowy udział eksportu powinien sięgnąć 45%. Od początku zeszłego roku spółka rozpoczęła działania handlowe z kontrahentami z Austrii, Chorwacji, Wysp Owczych, Maroka, Szwajcarii i Turcji.

Centrum Klima nawiązała także współpracę z nowymi partnerami ze Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Bułgarii, Holandii, Rumunii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii, Finlandii, Danii czy też Portugalii. Łącznie spółka realizuje sprzedaż na rzecz klientów z 36 państw na świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Centrum Klima, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjecie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE