15-lecie firmy Centrum Klima

W połowie listopada br. nastąpiło oficjalne otwarcie nowego kompleksu produkcyjno-biurowego Centrum Klima, połączone z obchodami 15-lecia funkcjonowania firmy na rynkach polskim i zagranicznych.

15-lecie firmy Centrum Klima

Nowoczesny kompleks Centrum Klima w Wieruchowie zrobił spore wrażenie na zwiedzających. Na działce o powierzchni 22142 m² wybudowano m.in. halę produkcyjną, magazyn z wiatą magazynową oraz budynek biurowo-socjalny. Hala produkcyjna o powierzchni użytkowej 3429 m² pozwoliła znacząco zwiększyć produkcję w porównaniu z zakładem w Piastowie. Tylko w 2010 r. Spółka przeznaczyła ponad 6 mln euro na zakup nowych maszyn, dzięki czemu może się dziś pochwalić jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie.

Ogromnym atutem nowej lokalizacji jest magazyn wysokiego składowania zajmujący ponad 5000 m², gdzie towary składowane są na europaletach w pięciu poziomach składowania. Załadunek i rozładunek odbywa się przez specjalne bramy oraz doki załadunkowo-rozładunkowe umieszczone poniżej poziomu posadzki.

Część biurowa to dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni wynosi 1930 m². Pomieszczenie socjalne dla pracowników produkcyjnych umiejscowione są na piętrze, zaś na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe, salka konferencyjna oraz sala szkoleniowa.

Z okazji 15-lecia firmy Centrum Klima przypomniano też sukcesy, jakie stały się udziałem Spółki. Zgodnie z przyjętą strategią firma rozwija portfolio produktów, a także podbija rynki innych krajów - kontrakty zagraniczne stanowią już 27 proc. przychodów Centrum Klima i docelowo mają wzrosnąć do 45 proc. Firma pochwaliła się również rekordowymi wynikami za III kwartał - narastająco za III kwartały 2010 roku przychody Centrum Klima zwiększyły się o 17,2% do 63,3 mln zł wobec III pierwszych kwartałów roku 2009.

Centrum Klima jako wiodącym w Polsce oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, koncentruje się na wytwarzaniu na dużą skalę okrągłych kanałów i kształtek wentylacyjnych, tłumików akustycznych, przewodów elastycznych oraz dodatkowego osprzętu stosowanego w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Ponad 20% przychodów ze sprzedaży pochodzi z produktów własnych Centrum Klima. Pozostałe przychody ze sprzedaży są generowane dzięki dystrybucji produktów innych firm, głównie z rynku europejskiego i azjatyckiego.

źródło i zdjęcie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT