Mazowieckim Liderem Innowacji 2010 roku została firma Centrum Klima

Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - została uhonorowana tytułem Innowacji Roku 2010 w kategorii nowoczesna firma w III edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju".

Mazowieckim Liderem Innowacji 2010 roku została firma Centrum Klima

Ideą projektu organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze nowatorskim i rozwojowym. Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi Ministerstwo Gospodarki, Narodowy Bank Polski, Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Centrum Klima otrzymała tytuł Lidera Innowacji w regionalnym etapie konkursu w kategorii średnich przedsiębiorstw już drugi rok z rzędu. W sierpniu 2010 Spółka poszerzyła swoją ofertę produktową oraz zwiększyła moce produkcyjne, dzięki otwarciu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Kompleks w Wieruchowie powinien zagwarantować w ciągu 1,5 roku czterokrotne zwiększenie mocy wytwórczych. Centrum Klima - jako pierwsza spółka z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej - weszła na Giełdę Papierów Wartościowych i jest jednym z nielicznych przedstawicieli tego segmentu posiadających status spółki publicznej na rynkach europejskich. Firma, jako druga w historii polskiej giełdy, z sukcesem przeniosła akcje z NewConnect na główny parkiet.

"Bardzo się cieszymy, że komisja konkursu doceniła działania naszej Spółki, mające na celu zaoferowanie wyrobów i usług najwyższej jakości. Centrum Klima to firma, która nieustannie inwestuje w swój rozwój. Otwarty w Wieruchowie zakład produkcyjny oraz poszerzona oferta produkcyjna pozwoli nam na systematyczne rozszerzanie działalności eksportowej i zwiększenie przychodów. Zastanawiamy się nad kolejnymi inwestycjami, które pozwolą na dalszą dynamiczną ekspansję działalności firmy" - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Aktywna polityka eksportowa, rozbudowywanie oferty produktowej oraz zwiększanie skali produkcji - zapewnią firmie dalsze, systematyczne rozszerzanie relacji handlowych. Od początku 2010 roku firma rozpoczęła działania handlowe z kontrahentami z Austrii, Chorwacji, Wysp Owczych, Maroka, Szwajcarii i Turcji. Centrum Klima, także nawiązała współpracę z nowymi partnerami ze Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Bułgarii, Holandii, Rumunii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii, Finlandii, Danii czy też Portugalii. Łącznie Spółka realizuje sprzedaż na rzecz klientów z 34 państw na świecie.

źródło i zdjęcie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT