Nowa linia produkcyjna Centrum Klima

Centrum Klima zakupiła kolejne dwie maszyny Spiro i Omera, dzięki którym rozszerzy swoją ofertę produktową. Będzie to w pełni zrobotyzowana, najnowocześniejsza w Europie linia produkcyjna tego typu.

Nowa linia produkcyjna Centrum Klima

Tym samym spółka, która jest wiodącym na rynku polskim oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, podnosi marżowość sprzedaży oraz uniezależnia się od dostawców. W 2010 roku Centrum Klima zainwestowała w nowe maszyny ponad 1,65 mln euro. Centrum Klima jest wybierana przez kontrahentów krajowych i zagranicznych ze względu na jakość wyrobów, atrakcyjne warunki cenowe, krótki czas oczekiwania i terminowość dostaw.

Spółka regularnie wprowadza nowe rozwiązania technologiczne oraz poszerza i uatrakcyjnia portfolio produktów. Uzyskanie pełnych mocy produkcyjnych - przewidziane na 2012 rok - zwiększy dotychczasowe możliwości wytwórcze spółki aż czterokrotnie. Nowa linia produkcyjna Centrum Klima będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe Centrum Klima w kolejnych latach.

"Inwestujemy w najwyższej klasy urządzenia, wiodących światowych producentów. Nasze wymagania są bardzo wysokie, co bezpośrednio wpływa na jakość oferowanych przez nas produktów. Wprowadzanie do oferty nowych wyrobów - przeznaczonych głównie na eksport - jest zgodne z naszą strategią uniezależniania się od zewnętrznych dostawców i podnoszenia wydajności naszej produkcji, zarówno pod względem jakości. Sprzedaż zagraniczna Centrum Klima przekracza obecnie 27% przychodów. Naszym celem jest zwiększenie udziału eksportu nawet do 45%, dlatego intensywnie rozwijamy technologię i skalę naszej produkcji" - mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima posiada obecnie jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Spółka korzysta z maszyn renomowanych producentów, takich jak Spiro czy Omera. Nowe maszyny są przeznaczone do produkcji kolan wentylacyjnych (Spiro) oraz do zakładania uszczelek na elementy instalacji wentylacyjnej (Omera). Większość wyrobów z tej linii produkcyjnej trafia na eksport.

źródło i zdjęcie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT