Centrum Klima Diamentem Forbesa 2011

Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent oraz dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - już po raz drugi z rzędu znalazła się wśród "Diamentów Forbesa".

Centrum Klima Diamentem Forbesa 2011

Zestawienie prezentuje prestiżowe grono firm, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Ranking przygotowała redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet.

Centrum Klima znalazła się na 33 pozycji z 93 w rankingu spółek województwa mazowieckiego o przychodach od 50 do 250 mln złotych. Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która uwzględnia zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku. Analizę oparto o ocenę potencjału firm ze względu na wielkość realizowanych inwestycji oraz zdolność do powiększania wartości sprzedaży i zysków.

"W ostatnich latach sytuacja w branży budowlanej była trudna. Tym bardziej cieszy nas otrzymanie tytułu "Diament Forbesa 2011", ponieważ świadczy on o dobrej kondycji naszej firmy. Nawet w trudnych warunkach rynkowych, dzięki dobrym decyzjom i konsekwentnie realizowanej strategii, Centrum Klima osiąga znakomite wyniki i dynamicznie się rozwija. Wyróżnienie to świadczy nie tylko o stabilnej pozycji firmy, ale również dowodzi słuszności podejmowanych przez nas działań" mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima szczególne sukcesy osiąga w zakresie innowacyjności produktów. W grudniu 2010 roku spółka została uhonorowana tytułem Innowacji Roku 2010 w kategorii nowoczesna firma w III edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Ideą projektu organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze nowatorskim i rozwojowym. Innowacyjność i znakomita jakość produktów Centrum Klima została doceniona, także przez Instytutu Techniki Budowlanej, który wydał certyfikat dla przewodu elastycznego MOizo.

Centrum Klima konsekwentnie rozwija działalność eksportową - pozwala to na dywersyfikację i uniezależnienie się od wahań koniunktury na polskim rynku. W pierwszym półroczu 2010 sprzedaż zagraniczna spółki wzrosła o 35,9% (w porównaniu do analogicznego okresu 2009). Od początku 2010 roku spółka pozyskała już 55 nowych klientów zagranicznych: rozszerzono działalność o rynki Austrii, Chorwacji, Wysp Owczych, Maroka, Szwajcarii i Turcji.

źródło i zdjęcie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT