Centrum Klima kończy rok na finansowym plusie

Centrum Klima jest jedną z niewielu polskich spółek z sektora klimatyzacji i wentylacji, które odnotowały wzrost wyników finansowych w tym roku.

Centrum Klima kończy rok na finansowym plusie

W roku 2010 sytuacja w polskiej branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej wciąż była trudna. Zauważalne ożywienie na rynku budowlanym zaowocowało zwiększoną ilością kontraktów, ale niestety - w przeważającej większości - charakteryzowały się one bardzo niskimi marżami. Miała na to wpływ niezwykle duża konkurencja na rynku klimatyzacji i wentylacji w Polsce.

Zdarza się często, że - aby zdobyć klienta - realizują one zamówienia poniżej kosztów. Konsekwencją tego jest niestety bardzo niska jakość ich wyrobów oraz trend do zaniżania cen. Całości problemu dopełnia fakt, że polskie firmy wciąż jeszcze jako priorytet traktują cenę zamówienia, a jego jakość ma dla nich wartość drugorzędną. Instalacje bazujące na takich komponentach mają niejednokrotnie problem z przejściem przez odbiór techniczny oraz wymagają częstego, kosztochłonnego serwisowania i napraw.

Inaczej sytuacja wygląda na rynkach zagranicznych. Tu liczy się przede wszystkim jakość produktów i niezawodność kontrahentów. Dopiero w następnej kolejności brana jest pod uwagę cena. Centrum Klima kończy rok na finansowym plusie, jako jedna z niewielu spółek z tego sektora. Zawdzięcza to właśnie bardzo intensywnym działaniom eksportowym. Obecnie sprzedaż zagraniczna to ponad 27% przychodów. Celem spółki jest zwiększenie udziału eksportu nawet do 45%, dlatego intensywnie rozwija technologię i skalę produkcji.

Dzięki zakończeniu inwestycji, jaką jest kompleks biurowo-produkcyjno-magazynowy w Wieruchowie, moce produkcyjne Centrum Klima wzrosły już dwukrotnie. Jednak firma ma wciąż więcej zamówień niż jesteśmy w stanie zrealizować. Dlatego do końca roku 2012 planuje zwiększyć swoje możliwości czterokrotnie. Centrum Klima stawia na nowoczesność i konkurencyjność produktów o bardzo wysokiej jakości. Już wkrótce uruchomiona zostanie nowa, bardzo zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną. Do tej pory na świecie funkcjonują tylko dwa podobne urządzenia.

Produkty Centrum Klima są już dostępne w 34 krajach i wciąż prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami.

źródło i zdjęcie: centrumklima.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT