Nowa linia produktów Living by Danfoss

Firma Danfoss wprowadza na rynek linię produktów nowej generacji pod nazwą living by Danfoss. Urządzenia te są odpowiedzią na wyzwania, które wynikają z szybko zmieniającego się stylu życia.

Nowa linia produktów Living by Danfoss

Nowa linia produktów Living by Danfoss składa się z bezprzewodowego systemu regulacji Danfoss Link i living connect, samodzielnych termostatów elektronicznych living eco i głowic living design. Produkty te zostały stworzone, aby zaspokoić wymagania różnych grup użytkowników. Dla najbardziej wymagających Danfoss stworzył Danfoss Link współpracujący z living connect. To najbardziej zaawansowane rozwiązanie umożliwia zarządzanie całym systemem z jednego miejsca w domu, dzięki panelowi sterującemu, który kontroluje pracę termostatów grzejnikowych. Dla tych, którzy nie potrzebują aż tak zaawansowanego systemu przygotowany został living eco, czyli samodzielnie funkcjonujący elektroniczny termostat grzejnikowy.

Sercem nowych termostatów jest silnik krokowy. Wykorzystanie takiego rozwiązania umożliwiło znaczne oszczędności energii. Silnik krokowy jest sterowany przez układ elektroniczny, który dokonuje pomiaru temperatury i na podstawie wybranego programu precyzyjnie ją reguluje. Dzięki zastosowaniu takiego silnika możliwa była miniaturyzacja urządzenia. Precyzyjna regulacja, a co za tym idzie oszczędność ogrzewania, została uzyskana dzięki elektronizacji urządzenia pozwalającej m.in. na dokonywanie dwupunktowego pomiaru temperatury. Tradycyjne termostaty nie mierzą temperatury, uzależniając swoją pracę od temperatury w otoczeniu głowicy termostatycznej i grzejnika.

Kierując się wynikami badań, Danfoss zwrócił również szczególną uwagę na wygodę użytkowania. Aby ją zapewnić w produktach fabrycznie zainstalowano dwa gotowe programy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie lubią czytać instrukcji obsługi i rozgryzać funkcjonalności urządzeń. Programy są dostosowane do najczęściej spotykanego dobowego cyklu życia użytkowników, choć można je również modyfikować, dopasowując do indywidualnego rytmu dnia. Po wyborze jednego z nich temperatura w nocy jest obniżana. Tryb ekonomiczny natomiast obniża temperaturę także w dni robocze w godzinach 10-15, gdy nie ma potrzeby utrzymywania jej na normalnym poziomie.

Kolejnymi, zupełnie nowymi funkcjami wynikającymi z elektronizacji są: funkcja otwartego okna oraz tryb wakacyjny. Funkcja otwartego okna polega na tym, że termostat wyczuwa gwałtowną zmianę temperatury i rozpoznaje ją, jako otwarcie okna w wyniku, czego przymyka zawór na grzejniku. W tradycyjnym termostacie reakcja byłaby odwrotna. W sytuacji, w której zapomni się o przykręceniu termostatu przy otwieraniu okna termostat wyczuje zmianę, ale zinterpretuje ją źle i w rezultacie otworzy zawór, zwiększy temperaturę i narazi użytkownika na straty. Z badań wynika, że większość ludzi nie przykręca termostatów przy otwieraniu okna, a tym samym traci energię i pieniądze. Tryb wakacyjny to możliwość zredukowania parametrów systemu grzewczego na okres wakacyjny. Wyjeżdżając wystarczy wpisać datę i godzinę powrotu, aby oszczędzać energię podczas nieobecności domowników.

Dzięki zastosowaniu wymienionych technologii i stworzeniu serii living by Danfoss, firma Danfoss udostępniła użytkownikom prosty sposób na znaczne oszczędności energii. Badania symulacyjne przeprowadzone na niemieckim Uniwersytecie w Aachen udowodniły, że przy wymianie zwykłego ręcznego zaworu grzejnikowego na elektroniczny termostat uzyskać można oszczędność rzędu 43%, a przy wymianie tradycyjnych termostatów cieczowych uzyskamy oszczędność wysokości 23% energii. Produkty z rodziny living by Danfoss zostały wyróżnione prestiżowymi nagrodami za design i funkcjonalność. Living design otrzymał IF award, a living eco, living connect i Danfoss Link nagrodę Red dot - Oskara wśród nagród przyznawanych za design.

źródło i zdjęcie: danfoss.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT