Panele grzewcze SpeedUp

Firma Danfoss wprowadza na rynek lekki system ogrzewania podłogowego, które charakteryzuje się przede wszystkim szybszym czasem reakcji. Poza tym system jest łatwy w instalacji oraz nadaje się do każdego rodzaju podłogi.

Panele grzewcze SpeedUp

Panele grzewcze SpeedUp pozwalają na łatwy i szybki montaż systemu ogrzewania podłogowego. Panele grzewcze SpeedUp układa się "na sucho" na warstwie nośnej takiej jak beton. Panele są dostarczane, jako płyta EPS/styropianowa wraz z naklejonymi aluminiowymi płytami dystrybucji ciepła. Płyty aluminiowe zapewniają równomierny rozkład ciepła na powierzchni podłogi.

Jeżeli materiał wykończenia podłogi na to pozwala - odpowiednia grubość i wytrzymałość, wówczas może być układany bezpośrednio na panele grzewcze SpeedUp, co pozwala na bardzo łatwą i precyzyjną regulację. Panele grzewcze SpeedUp są dostępne w dwóch wersjach - z kanałami dla rozstawu rur 250 mm, oraz 125 mm. W obydwu wersjach grubość panelu wynosi 30mm i jego kanały są przystosowane do montażu 16 mm rury wielowarstwowej Danfoss.

System Danfoss SpeedUp wyróżnia się spośród innych tradycyjnych systemów szybszym czasem reakcji. Czas nagrzewania powierzchni to ok. 30 minut. Dzięki temu zużycie energii zmniejsza się nawet do 15%. System zapewnia lekkość i niewielką wysokość konstrukcji rzędu ok. 5 cm, dzięki czemu można na niej wykonywać prace modernizacyjne. Konstrukcja nadaje się nawet do niskich pomieszczeń i jest łatwiejsza w instalacji.

Poprzez rezygnację z powszechnej w tradycyjnych ogrzewaniach wylewki, nie tylko znacznie skraca się czas wykonania instalacji, lecz także ułatwia jej instalację. Ogrzewanie podłogowe SpeedUp można zainstalować praktycznie pod każdym rodzajem podłogi: płytkami ceramicznymi, panelami, dywanami, parkietem drewnianym, wykładzinami, konglomeratami czy kamieniem.

Innowacyjny system regulatorów temperatury CF2 umożliwia regulację temperatury dla całego budynku z jednego miejsca. Poza tym gwarantuje oszczędność w zużyciu energii poprzez dostosowanie temperatury do pomieszczenia oraz pory dnia. Obsługuje jednocześnie również systemy mieszane, czyli ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe.

źródło i zdjęcie: danfoss.comKomentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT