Ogrzewanie podłogowe DEVI

Systemy ogrzewania podłogowego DEVI działają efektywnie pod wszelkiego rodzaju powierzchniami podłogowymi. Dzięki termostatom DEVI możliwe jest uzyskanie przyjemnej temperatury i cieszenie się ciepłą podłogą niezależnie od materiału, z jakiego została ona zbudowana.

Ogrzewanie podłogowe DEVI

Swoboda w aranżacji wnętrz domu czy mieszkania, bez konieczności uciekania się do jakichkolwiek kompromisów, daje każdemu poczucie zadowolenia i komfortu. Problem zajmujących miejsce i nieatrakcyjnych wizualnie grzejników można łatwo rozwiązać instalując ogrzewanie podłogowe, które można zastosować pod:

  • parkietem,
  • podłogą z płytek ceramicznych,
  • pokrytych kamieniem naturalnym,
  • podłogą z lastryka,
  • podłogą z klepki,
  • wyłożoną laminatem,
  • pokrytą linoleum,
  • wyłożoną wykładziną dywanową.

Płytki ceramiczne, podłogi marmurowe, granitowe i lastrykowe są ładne, łatwe w konserwacji i praktycznie niezniszczalne. Uczucie nieprzyjemnego chłodu można doskonale złagodzić, stosując elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI. Kable czy maty grzejne umieszczone bezpośrednio pod kamienną podłogą zapewniają ciepło stopom i przyjemną temperaturę w całym pomieszczeniu.

Drewno to naturalny materiał, który rozszerza się lub kurczy w zależności od temperatury. Pielęgnacja takiej podłogi powinna być zgodna z zaleceniami producenta. Instalacja podłogowego systemu ogrzewania powinna uwzględnić konieczność kontrolowanego, delikatnego i równomiernego rozprowadzania ciepła. System ogrzewania podłogowego DEVI może być stosowany w całym domu bez względu na to, czy podłoga jest skonstruowana z desek drewnianych wspartych na legarach, czy paneli podłogowych lub pełnego parkietu ułożonego na betonie.

Bezwzględnie w przypadku drewna zainstalowana moc wyjściowa nie może przekraczać 100 W/m2 lub 80 W/m2, jeśli kable są układane w pustej przestrzeni między legarami. Przy podłogach drewnianych zawsze należy instalować termostat z czujnikiem podłogowym, dający możliwość ustalenia limitu temperatury podłogi.

Linoleum to praktyczny produkt naturalny, świetnie nadający się do domu. Wielu ludzi decyduje się na podłogi z linoleum, ponieważ jest ono łatwe do utrzymania w czystości, przyjazne dla alergików i tłumi hałasy. Podłogi z linoleum to produkt naturalny, co oznacza, że należy się z nimi obchodzić w taki sam sposób, jak przy zakładaniu ogrzewania podłogowego w przypadku podłóg drewnianych.

Dywany dają niewielki efekt izolacji cieplnej przy ogrzewaniu podłogowym. Oznacza to, że ogrzewanie podłogowe zainstalowane pod grubym, wełnianym dywanem będzie nieco wolniej reagować na zmiany temperatury w pokoju. W przypadku pokrycia podłogi parkietem, panelami podłogowymi, klepkami, linoleum i wykładziną dywanową należy upewnić się, czy produkt przewidziany jest do instalacji z ogrzewaniem podłogowym.

źródło i zdjęcie: devi.danfoss.com

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
DEVI Elektryczne Systemy Grzewcze, Danfoss Poland
DEVI Elektryczne Systemy Grzewcze, Danfoss Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT