Ogrzewanie w przedpokoju

Firma Purmo prezentując nowe modele dekoracyjnych grzejników przypomina o istotnej funkcji jaką pełni przedpokój. Przedpokój, szczególnie w domach jednorodzinnych, to pierwsze pomieszczenie narażone na wyziębienie z racji częstego otwierania drzwi wejściowych.

Ogrzewanie w przedpokoju

Ciepły przedpokój spełnia ważną rolę w procesie ogrzewania całego domu i podnosi wygodę naszego codziennego życia. Odpowiednie dobranie grzejników w przedpokoju pozwala uniknąć straty ciepła w całym domu. Przedpokój stanowi swoistą "zaporę", by zimne powietrze nie dotarło tak szybko do innych pomieszczeń. Rozwiązanie takie od lat stosowane jest zimą w miejscach, gdzie zewnętrzne drzwi są często otwierane z uwagi na duży przepływ ludzi, np. w biurowcach czy centrach handlowych. Zawsze przy wejściu znajdują się tam dmuchawy z ciepłym powietrzem.

Do przedpokoju najlepiej zaplanować ogrzewanie podłogowe. Zazwyczaj w pomieszczeniu wejściowym nie mamy do dyspozycji większych powierzchni ścian, gdyż zajmują je drzwi, wieszaki czy schody. Ogrzewanie podłogowe jest więc bardzo funkcjonalne. Rozwiązanie takie doskonale współgra też z gresem czy płytkami, jakie najczęściej są wykorzystywane w aranżacji przedpokoju. Ogrzewanie ułożone pod dobrze przewodzącymi ciepło płytkami zapewnia stałą temperaturę na całej powierzchni podłogi. Ciepła podłoga pozwala szybciej schnąć butom czy plamom mokrego śniegu.

Szeroki wybór wzorów, kształtów i rozmiarów proponowanych przez największych producentów grzejników jak Purmo pozwala dobrać klasyczny grzejnik praktycznie do każdego przedpokoju. Grzejnik może stać się funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia podkreślając jego charakter i wystrój.

Dekoracyjne grzejniki dostępne są zarówno w wersjach pionowych, jak i bardziej klasycznych, poziomych. Dla oszczędności miejsca, którego z reguły w przedpokoju nie mamy dużo, styliści polecają grzejniki pionowe. Projektanci szukają zaś pomysłów by funkcjonalność połączyć z designem. Na uwagę zasługuje np. grzejnik Imia Purmo, zaprojektowany jako wieszak do przedpokoju, na którym suszyć możemy mokre ubrania czy parasole.

Purmo Imia

W przedpokoju potrzebujemy też miejsca, gdzie można usiąść by wygodne założyć buty. Purmo proponuje unikatowy grzejnik Delta z ławeczką. Estetycznie połączone siedzisko i część grzejna to idealne rozwiązanie do mniejszych przedpokoi. Dwa w jednym: ogrzewanie i komfort w codziennym życiu.

Rozwiązaniem polecanym do wąskich i długich przedpokoi są poziome, niskie grzejniki. Ich umiejscowienie wzdłuż ściany powoduje, że zajmujemy minimalny obszar przedpokoju. Wolną powierzchnię ściany możemy wówczas wykorzystać na domową galerię fotografii.

źródło i zdjęcie: purmo.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT