Purmo Air - świeże powietrze bez otwierania okien

Szczelne okna wykonane z plastiku lub drewna dokonały rewolucji w naszych domach. W niepamięć poszły ciągłe przeciągi, zimne parapety i uszczelki wklejane w okienne szpary przed sezonem zimowym.

Purmo Air - świeże powietrze bez otwierania okien

Niestety zbyt szczelne okna mają także pewien mankament: utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

Montując szczelne okna i ocieplając nasz dom staramy się zminimalizować straty ciepła i jednocześnie zaoszczędzić na wysokich kosztach ogrzewania. Jednak często zdarza się, że w tak szczelnym budynku jest po prostu zbyt mało świeżego powietrza. Para wodna z pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka oraz wilgoć oddawana w postaci pary przez ludzi, zwierzęta i rośliny nie może znaleźć ujścia. A wcale nie są to, jakby się mogło wydawać, minimalne ilości. Na jedną osobę w gospodarstwie domowym przypada do 4 litrów wody przemienionej w parę na jeden dzień. W efekcie domownicy przebywają co prawda w ciepłym, ale niezdrowym "klimacie", który sprzyja rozwojowi bakterii chorobotwórczych oraz grzybów i pleśni.

Specjaliści zalecają regularne wietrzenie pomieszczeń lub rozszczelnianie okien. Oznacza to jednak ciągłe oziębianie i ponowne dogrzewanie pomieszczeń, co powoduje nieprzyjemne skoki temperatury oraz duże straty energii. Jest także bardzo uciążliwe, kiedy w domu przebywają małe dzieci. Kiedy wewnątrz mamy ok. 20 stopni, a na dworze panuje temperatura poniżej zera, wietrzenie szybko skutkuje przeziębieniem.

Specjaliści marki Purmo opracowali metodę dostarczania ciepłego, przefiltrowanego powietrza do wnętrza budynku, bez otwierania okien. Zestaw wentylacyjny Purmo Air pozwala na jednoczesne zapewnienie użytkownikom optymalnej temperatury w pomieszczeniu, jak i dostarczenie do niego świeżego oraz oczyszczonego powietrza zewnętrznego. Zestaw ten oferuje więc wyjątkowy komfort cieplny, a zarazem doskonałą wentylację. Co warte zauważenia, Purmo Air nie powoduje zwiększonego zużycia energii, tak więc zastosowanie tego rozwiązania nie naraża nas na żadne dodatkowe koszty. Purmo Air przeznaczony jest do stosowania przy wodnych instalacjach centralnego ogrzewania, w budynkach wyposażonych w mechaniczną wentylację wywiewną (np. popularne wentylatory w łazienkach lub kuchniach).

Według obliczeń specjalistów z firmy Rettig Heating, grzejnik z zestawem Purmo Air zapewnia komfortową ilość świeżego powietrza dla dwóch osób. Tak więc liczbę zestawów wentylacyjnych należy dostosować do ilości osób i wielkości ogrzewanego pomieszczenia. System Purmo Air pozwala zachować odpowiednią jakość i temperaturę powietrza, nieocenioną dla wszystkich użytkowników, a zwłaszcza dzieci, czy osób starszych.

Wymienny filtr zapewnia stały dopływ oczyszczonego, zdrowego powietrza do mieszkania. System Purmo Air jest niezwykle przydatny w mieszkaniach usytuowanych w centrach miast, gdzie okna otwierane są niechętnie ze względu na hałas i zanieczyszczenie powietrza. Grzejniki wyposażone w przystawkę wentylacyjną są również niezastąpione w pokojach dziecięcych, ponieważ dostarczają świeże i czyste powietrze, bez wychładzającego pomieszczenie wietrzenia.

System wentylacyjny składa się z:

  • grzejnika płytowego Purmo z ożebrowaniem konwekcyjnym - mogą to być zarówno grzejniki typu C, mające podłączenie z boku, jak i grzejniki Purmo typu V, podłączane uniwersalnie (np. od dołu);
  • kanał wentylacyjny poprowadzony na zewnątrz budynku o średnicy ok. 10 cm, przez który świeże powietrze dostaje się pod grzejnik;
  • zestaw wentylacyjny Purmo Air składający się z wytrzymałej obudowy i filtra klasy F9, przez który oczyszczone powietrze kierowane jest na elementy konwekcyjne grzejnika, gdzie zostaje podgrzane do żądanej temperatury. Typy przystawki: typ PA11 dla grzejników jednopłytowych, typ PA22 dla grzejników dwu- i trzypłytowych;
  • dowolne urządzenie wywiewne - wentylator łazienkowy lub kuchenny wspomagający cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

źródło i zdjęcie: Rettig Heating PURMO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT