Rozpocznij sezon grzewczy z Purmo

Temperatury za oknami wymusiły rozpoczęcie sezonu grzewczego. Jednak przed przyjściem siarczystych mrozów warto wykonać kilka czynności serwisowych, aby móc do wiosny cieszyć się przyjemnie ciepłymi grzejnikami w domach.

Rozpocznij sezon grzewczy z Purmo

Purmo radzi jak rozpocząć sezon grzewczy i jakie należy przeprowadzić czynności przed nastaniem zimy. Warto przypomnieć, że grzejniki wymagają odrobiny pracy przed sezonem w celu zapewnienia im odpowiednich warunków, zapewniając tym samym bezawaryjne działanie przez długie lata.

Po okresie letnim grzejniki warto dokładnie umyć z zewnątrz jak i wewnątrz. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnego zapachu kurzu w powietrzu, a także pozwolimy optymalnie pracować grzejnikom.

Do ich czyszczenia należy używać miękkich materiałów i szczotek, które nie uszkodzą lakierowanej powierzchni urządzenia. Producent grzejników Purmo ma w swojej ofercie specjalną miękką szczotkę, która umocowana jest na długim i sprężystym drucie zakończonym wygodną rączką. Dzięki niej na pewno uda nam się dotrzeć do wszystkich zakamarków i dobrze oczyścić cały grzejnik.

"Aby można było łatwiej dotrzeć pomiędzy płyty grzejnika, zaleca się zdjęcie osłony górnej potocznie nazywanej grillem i osłon bocznych" radzi Roman Strzelczyk, kierownik działu technicznego firmy Rettig Heating, produkującej grzejniki i ogrzewanie podłogowe marki Purmo. Do tego typu prac nie wolno używać płynów żrących lub zawierających chociażby aceton, ponieważ mogą naruszyć powłokę lakierniczą urządzenia.

Po każdym spuszczeniu wody z instalacji c.o. należy odpowietrzyć grzejnik. Przed sezonem grzewczym również należy to wykonać, aby instalacja prawidłowo funkcjonowała, kiedy jest nam najbardziej potrzebna. W trakcie sezonu grzewczego, jeśli zauważymy, że grzejnik nierówno się nagrzewa lub wydobywają się z niego niepokojące hałasy, również należy go odpowietrzyć.

"Ważne jest to, że grzejniki Purmo możemy odpowietrzyć sami, bez pomocy specjalisty. Każdy grzejnik Purmo wyposażony jest w specjalny zawór - ręczny odpowietrznik umieszczony u góry grzejnika, który pozwala łatwo usunąć z niego powietrze. Można to zrobić przy pomocy śrubokrętu lub specjalnego urządzenia dostępnego w ofercie Purmo" radzi Roman Strzelczyk. 

W trakcie eksploatacji grzejników, należy uważać żeby ich nie zarysować. Powłoki lakiernicze, którymi jest on pokryty spełniają ważną funkcję zabezpieczającą urządzenie przed korozją. Ich naruszenie skraca żywotność grzejnika. Każde, najmniejsze nawet zarysowanie może doprowadzić późniejszych wycieków.

Jeśli już doszło do uszkodzenia lub zauważyliśmy na grzejniku zarysowanie, należy je jak najszybciej zabezpieczyć lakierem. Możemy do tego celu użyć lakierów w sztyfcie lub sprayu. Markowy grzejnik od renomowanego producenta, takiego jak Purmo, prawidłowo zainstalowany, a następnie odpowiednio konserwowany, będzie nam służył przez wiele lat.

Aby grzejniki pracowały właściwie, należy zadbać także o odpowiednią jakość i ilość wody w instalacji. O ile mieszkańcy budynków wielorodzinnych nie muszą się sami o to martwić, o tyle właściciele domów jednorodzinnych muszą samodzielnie o to zadbać. Ciśnienie w instalacji grzewczej w domach jednorodzinnych najczęściej wynosi od 1 do 2 barów i odczytuje się je na manometrze zamontowanym gdzieś w kotłowni lub zabudowanym bezpośrednio w kotle grzewczym.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Rettig Heating.

źródło i zdjęcie: purmo.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT