Montaż i zalety ogrzewania podłogowego w sypialni

Montaż ogrzewania podłogowego w sypialni wciąż budzi pewne wątpliwości. Warto zaznaczyć, iż instalacja może być zasilania zarówno ciepłem pochodzącym z pompy ciepła, jak i ze spalania w tradycyjnych kotłach. Spośród zalet z pewnością można wymienić aspekty estetyczne oraz praktyczność i efektywność cieplna. Przedstawiamy wszystkie korzyści płynące z montażu "podłogówki" w sypialni.

Montaż i zalety ogrzewania podłogowego w sypialni

Dobór mebli oraz pokrycia podłogowego

Decydując się na montaż ogrzewania podłogowego w sypialni to odpowiednie rozmieszczenie elementów użytkowych i wystroju wnętrze pomieszczenia.

Łóżko, stolik nocny czy komoda - dobrze by te elementy były osadzone na nóżkach co pozwoli uniknąć sytuacji w których mebel, całą swoją powierzchnią przylega do podłoża, co rzeczywiście może ograniczyć efektywność działania systemu.

Drugi element, który wymaga wcześniejszego przygotowania to wybór odpowiedniego pokrycia podłogi.

Oczywiście najbardziej efektywne są płytki ceramiczne, ale niewiele osób chce mieć takie wykończenie podłogi w sypialni.

Na szczęście producenci nie są "głusi" na apele konsumentów i opracowano wiele wzorów płytek, które swoim wyglądem imitują panele.

Wzrost popularności tego typu rozwiązań sprawił również, że na rynku pojawiły się dostosowane do ogrzewania podłogowego panele.

Oczywiście możemy też wykorzystać drewnianą posadzkę klejoną warstwowo, która jest odporniejsza na zmiany temperatury.

Co warte podkreślenia, ogrzewanie podłogowe ma związek ze zdrowiem, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia coraz częstszych alergii tak u dzieci i dorosłych.

Dzięki małej różnicy temperatury powietrza i podłogi, pionowy ruch powietrza jest powolny, a to sprawia, że drobinki kurzu nie unoszą się tak łatwo, krążąc po całym pomieszczeniu.

Ponadto są mniejsze szanse na rozwój grzybów i pleśni.

Warto również pamiętać o komforcie naszych pociech, które bardzo często bawią się na podłodze.

Montaż ogrzewania podłogowego jest możliwy jest także w istniejących już budynkach.

Omówienie ogrzewania podłogowego w kontekście alergii na materiale filmowym
 

źródło i zdjęcia: Purmo Group Poland

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT