Jakie ogrzewanie do kuchni wybrać?

Dla wielu osób kuchnia jest sercem całego domu. Powinna być więc wygodna, funkcjonalna i ciepła. Bardzo często trudno jest w niej znaleźć miejsce na grzejnik, ponieważ większość powierzchni wzdłuż ścian zajmują meble i urządzenia AGD.

Jakie ogrzewanie do kuchni wybrać?

Ogrzewanie w kuchni 

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Dzięki ciepłej podłodze gotowanie będzie o wiele przyjemniejsze. Podgrzewana podłoga szybciej też wysycha. Planując rozkład pętli grzewczych, trzeba wziąć pod uwagę przyszły rozkład mebli kuchennych.

Dobrym miejscem na grzejnik w kuchni będzie wąska ścianka działowa. Można na niej zamontować pionowy grzejnik dekoracyjny, a do niego przymocować wieszak na ręczniki i ściereczki. Dzięki swojej funkcjonalności grzejniki łazienkowe doskonale nadają się nie tylko do łazienek, ale również do kuchni. Drabinkowy układ umożliwia wygodne suszenie ścierek kuchennych i ziół.

Ogromną zaletą jest możliwość podłączenia grzałki do grzejnika poza sezonem grzewczym. Ponadto bardzo łatwo jest utrzymać takie grzejniki w czystości, co jest szczególnie ważne w kuchni.

Dodatkowym źródłem ciepła w kuchni mogą być również suszarki elektryczne. Można na nich wygodnie suszyć kuchenne ściereczki i ręczniki. Ich zaletą jest to, że można je zamontować w dowolnym miejscu, np. na boku kuchennej wyspy. Grzejnik może też pełnić rolę ścianki działowej bufetu.

 Źródło i zdjęcia: Rettig Heating

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT