Podłogówka zapewni odpowiedni komfort cieplny

Powodem, dla którego wybiera się elektryczne ogrzewanie podłogowe do ogrzewania w miesiącach poza sezonem grzewczym są niewielkie koszty inwestycyjne - znacznie niższe w porównaniu z ogrzewaniem wodnym oraz z tradycyjnymi systemami grzewczymi na węgiel, gaz czy olej.

Podłogówka zapewni odpowiedni komfort cieplny

Nie trzeba bowiem budować komina ani przyłącza gazowego, kupować zbiorników na olej lub gaz płynny czy wydzielać osobnego pomieszczenia na kotłownię. Koszty konserwacyjne są również niewielkie - nie ma np. kosztownych wizyt serwisantów (przegląd instalacji gazowej odbywa się co rok). We wszystkich niemal sytuacjach instalacja systemu ogrzewania podłogowego jest około 40% tańsza niż instalacja odpowiadającego mu pod względem wydajności systemu ogrzewania centralnego - podsumowuje Zbigniew Gałązka, manager produktu DEVI, Grupa Danfoss.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pozwoli w szybki sposób podnieść komfort cieplny w pomieszczeniach użytkowych. Często standardowe grzejniki centralnego ogrzewania, nie są w stanie zapewnić odpowiedniej temperatury, bądź jej rozkład w pokoju nie jest optymalny.

Ogrzewanie podłogowe jest najkorzystniejszym systemem ogrzewania uwzględniającym fizjologiczny rozkład temperatury ciała dla człowieka (rysunek wprowadzający przedstawia rozkład temperatury w pokoju dla ogrzewania tradycyjnego i podłogowego). Dodatkowo jest to sposób na uniknięcie zbyt wysokich temperatur - ustawiamy temperatury optymalne i nie mamy niekorzystnego efektu przegrzania organizmu.

Zainstalowanie kabli lub mat grzejnych w podłodze powoduje, że posadzka jest cieplejsza niż powietrze w pomieszczeniu. Dzięki podłogówce możemy zapewnić optymalny komfort cieplny również w chłodne dni wiosną, wczesną jesienią, a nawet w środku lata.

W elektrycznym ogrzewaniu podłogowym energia cieplna przekazywana jest do pomieszczenia za pośrednictwem kabli grzejnych umieszczonych w warstwie betonu (o grubości ok. 5 cm) znajdującego się pomiędzy materiałem izolacyjnym a posadzką. Dzięki temu ciepło dociera do ogrzewanego pomieszczenia w sposób bardzo równomierny, tworząc przez to rozkład temperatury zbliżony do idealnego. Regulacja temperatury odbywa się poprzez termostat z czujnikiem powietrznym lub podłogowym, który cyklicznie załącza instalację grzewczą w optymalnie dobranych momentach, ograniczając zużycie energii elektrycznej do niezbędnego minimum.

Warto przypomnieć, że elektryczne ogrzewanie podłogowe absolutnie nie ogranicza nas w wyborze rodzaju posadzki. Można stosować dowolne pokrycia podłóg: ceramiczne, kamienne, wszelkiego typu wykładziny PVC i dywanowe (grube i cienkie), parkiety i mozaiki parkietowe, panele podłogowe, deski drewniane i materiały drewnopodobne.

Będąc członkiem Grupy Danfoss - DEVI oferuje swoim klientom profesjonalne rozwiązania oraz bogaty katalog produktów elektrycznego ogrzewania podłogowego. DEVI opracowuje, produkuje i sprzedaje kompletne systemy grzewcze składające się z kabli, mat oraz termostatów.

źródło i zdjęcia: devi.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT