Kable grzewcze firmy Armacell

Rury instalacji wodnej są bardzo mocno narażone na działanie mrozu, szczególnie w przypadku nieogrzewanych piwnic lub domków letniskowych, które w okresie zimowym najczęściej są niezamieszkałe.

Kable grzewcze firmy Armacell

Znajdująca się w nich woda zamarzając zwiększa swoją objętość mogąc prowadzić do powstawania pęknięć lub nieszczelności, co z kolei wiąże się z koniecznością kosztownego remontu. Najczęściej stosowanym w takich przypadkach rozwiązaniem jest spuszczenie wody z całej instalacji, co jest nie tylko niewygodne ale również nie zawsze możliwe. Dlatego też firma Armacell wprowadziła do swojej oferty kable grzewcze, mające chronić najbardziej narażone fragmenty rur przed zamarzaniem płynącej w nich wody.

Zestaw oblodzeniowy w ofercie firmy Armacell, w skład którego wchodzi kabel grzewczy, czujnik temperatury z wyłącznikiem oraz przewód zasilający, pozwala doskonale zabezpieczyć przed zamarznięciem instalacje rurowe, kryzy, zawory, kanalizację itp. całkowicie eliminując zagrożenie wiążące się z nadejściem zimy. Wyposażony jest w standardową wtyczkę podłączaną do kontaktu, dzięki czemu jego montaż jest prosty i nie wymaga żadnych znaczących prac instalacyjnych.

W strukturę przewodu wbudowano bimetaliczny włącznik pozwalający na uaktywnienie urządzenia w momencie, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 3o C oraz automatycznie wyłącza je, gdy osiągnięty zostanie poziom 14o C. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o ręcznym włączaniu bądź wyłączaniu za każdym razem, gdy zachodzi taka konieczność, co znacznie ogranicza pobór energii elektrycznej przez urządzenie. Zresztą sam pobór energii elektrycznej jest niewielki - 17 W/mb sprawia, że dwumetrowy kabel zużywa jej tyle, co słaba żarówka, dzięki temu nawet długotrwałe włączenie nie będzie znacznie obciążać domowego budżetu.

Kable grzewcze firmy Armacell o różnych długościach, od 2 do aż 49 metrów, co pozwoli odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem nawet rozległe i bardzo złożone instalacje wodne. Dodatkowo, kable te są również wyjątkowo proste w montażu, wystarczy bowiem przymocować je do rury przy pomocy aluminiowej taśmy samoprzylepnej, co zapewnia nie tylko stabilność ale również sprzyja lepszemu rozkładowi temperatury na powierzchni rury i zapobiega nadmiernemu przegrzaniu. Oczywiście, by energia cieplna była spożytkowana zgodnie z przeznaczeniem, a nie tracona na ogrzewanie powietrza wokoło rur, kable grzewcze należy dodatkowo zaizolować.

Dzięki niewielkiej grubości przewodu wynoszącej zaledwie 6,5 mm bez problemu zmieści się on pod dowolną otuliną wykonaną z syntetycznego kauczuku Armaflex, jaka chcemy pokryć daną rurę. W ten sposób nasza izolacja będzie pracować optymalnie, bez względu na temperaturę na zewnątrz.

Jednak użyteczność kabli grzewczych, jakie oferuje firma Armacell nie ogranicza się jedynie do instalacji wodnej. Przewody te doskonale sprawdzą się również w przypadku zamarzających bram garażowych i wjazdowych, znacznie podnosząc komfort naszego życia w mroźne zimy.

źródło i zdjęcie: armacell.com

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT