Praktyczne zastosowanie regulatorów temperatury

Regulatory temperatury to urządzenia, które mogą zarządzać pracą niemal każdego domowego systemu grzewczego. Bez znaczenia jest więc, czy za komfort cieplny w domu odpowiada energia elektryczna, gaz, węgiel czy miał.

Praktyczne zastosowanie regulatorów temperatury

Regulator może włączać i wyłączać piec akumulacyjny, pozwala również na dostosowywanie poziomu temperatury do indywidualnych potrzeb użytkowników. "Dzięki instalacji regulatora temperatury Auraton, użytkownik ma możliwość ustanowienia automatycznej zmiany czterech poziomów temperatury w tygodniu oraz dwóch w dni weekendowe" wyjaśnia Maciej Leonhard z firmy LARS. Możemy więc dobrać temperaturę np. do pory dnia, dnia tygodnia, a także zmieniać ją, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

"Regulatory te umożliwiają ponadto zaprogramowanie temperatury z wyprzedzeniem w czasie. Jeśli przykładowo chcemy, aby po powrocie z pracy powitało nas miłe ciepło, nasze domowe centrum kontroli również się o to zatroszczy. Kiedy wychodzimy lub wyjeżdżamy na dłużej, wybieramy wówczas funkcję ekonomicznego sterowania systemem grzewczym i w ten sposób unikamy niepotrzebnych strat ciepła i energii" dodaje Maciej Leonhard.

Popularnymi regulatorami na rynku są Auraton 2005 lub Auraton 2020, które umieszcza się na ścianie. Montaż takiego urządzenia nie wymaga wykonywania specjalnych prac instalacyjnych i remontowych, jak kucie ścian czy prowadzenie skomplikowanego okablowania. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz nowoczesnemu, minimalistycznemu wyglądowi, panele doskonale dopasowują się do estetyki każdego wnętrza, również salonu czy kuchni. Nie muszą więc być ukrywane w piwnicach i kotłowniach.

Warto zwrócić uwagę także na prostotę w obsłudze regulatorów. "Za pomocą wygodnej, ergonomicznej klawiatury wystarczy po prostu wybrać odpowiedni program. Wszelkie zmiany ustawień, aktualny poziom temperatury oraz inne parametry możemy również na bieżąco śledzić na czytelnym wyświetlaczu LCD" wyjaśnia Maciej Leonhard.

Oprócz komfortu cieplnego oraz niezwykłej wygody użytkowania, instalacja regulatora temperatury w domowym systemie grzewczym przynosi również korzyści w postaci znacznych oszczędności. Nowoczesne i zaawansowane regulatory temperatury Auraton zostały zaprojektowane z myślą o maksymalizacji korzyści użytkowników poprzez optymalizowanie funkcjonowania całej instalacji grzewczej.

"Specjalne czujniki pozwalają na bieżącą kontrolę temperatury w pomieszczeniach, ustalanie jej poziomu zgodnie z potrzebami użytkowników, ale przede wszystkim na zarządzanie pracą kotłów grzewczych - wyłączając je, gdy osiągnięty zostanie pożądany poziom temperatury, włączając, gdy temperatura we wnętrzach zacznie spadać poniżej ustalonej wartości, a także chroniąc instalację przed zamarznięciem" podkreśla Maciej Leonhard.

Dzięki temu cały system grzewczy może pracować nie tylko znacznie wydajniej i efektywniej, ale przede wszystkim bezpieczniej i oszczędniej. Decydując się na montaż regulatora temperatury, mamy gwarancję, że nasze rachunki za ogrzewanie i energię będą niższe nawet o 30%. Niewielki koszt poniesiony na zakup urządzenia regulacyjnego zwraca się więc już w pierwszych miesiącach użytkowania.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT