Noże i kleje do izolacji firmy Armacell

Postrzępione krawędzie, przerwy w strukturze izolacji stanowią miejsca, przez które wniknąć może para wodna powodująca niszczenie rur, jak umożliwiają swobodną wymianę energii, co w konsekwencji prowadzi do strat finansowych.

Noże i kleje do izolacji firmy Armacell

Odpowiednia obróbka izolacji przed montażem, bardzo często jest warunkiem poprawnego jej działania. Znajdujące się w ofercie firmy Armacell kleje oraz noże do cięcia izolacji znacznie ułatwią ten proces. Firma Armacell przygotowała cały zestaw noży ułatwiających odpowiednie przycięcie poszczególnych fragmentów izolacji.

Nowością w ofercie jest doskonały nóż ceramiczny stworzony z myślą o izolacjach na bazie kauczuku syntetycznego i polietylenu. Jego głownia wykonana z dwutlenku cyrkonu charakteryzuje się bardzo wysoką ostrością oraz twardością. Pozwoli ona praktycznie bez najmniejszego wysiłku wykonać proste i precyzyjne cięcie, eliminując konieczność wykonywania nadmiernej ilości ruchów, które mogą powodować powstawanie nierówności.

Natomiast w przypadku, gdy chcemy wykonać rozcięcie wzdłuż otuliny, niezastąpiony okaże się nóż rozcinający firmy Armacell. Dzięki swojej unikalnej budowie pozwoli on szybko i pewnie rozciąć izolację przed nałożeniem jej na rurę, bez ryzyka, że wykonane cięcie będzie zbyt głębokie i naruszy wewnętrzną ściankę otuliny. Dodatkowo, w przeciwieństwie do standardowych noży nie ześlizgnie się on nam podczas rozcinania, dzięki czemu znacznie zredukowane zostaje ryzyko zniszczenia izolacji.

Jednak odpowiednio przycięte krawędzie to tylko połowa drogi do stworzenia szczelnego i mocnego połączenia dwóch fragmentów izolacji. Równie ważny jest klej i sposób jego nałożenia. W końcu to od niego zależy czy wykonane połączenie będzie wystarczająco trwałe, by przetrwać w niezmienionym stanie przez długie lata. Dlatego też firma Armacell wprowadziła do swojej oferty dwa kleje: Armaflex 520 oraz Armaflex HT625.

Pierwszy z nich jest spoiwem stworzonym specjalnie z myślą o łączeniu ze sobą izolacji wykonanych na bazie syntetycznego kauczuku. Co więcej, doskonale nadaje się on również do przyklejenia izolacji do elementów instalacji, co jest szczególnie przydatne podczas montażu płyt. Drugi z produktów, czyli Armaflex HT625 służy do jednorodnego i bezpiecznego klejenia powierzchni izolacji HT/Armaflex na instalacje wysokotemperaturowe. Dzięki swojej kompozycji nie tylko nie trafi swoich właściwości pod wpływem ciepła ale również nie powoduje zagrożenia pożarowego nawet w przypadku, gdy temperatura instalacji osiąga 175oC.

Przykładowe ceny noży i klejów do izolacji firmy Armacell:

 • Armacell Ceramic-Knife, nóż ceramiczny do izolacji, cena netto - 59,92 zł
 • Armacel Slitter, nóż rozcinający do izolacji, cena netto - 52,97 zł
 • Armacell Gluecontain, bezpieczny pojemnik na klej 0,4 l, cena netto - 63,66 zł
 • Armacell Gluemaster B, pompka do kleju, cena netto - 122,72 zł
 • Armacell Armaflex 520, puszka 0,25 l z pędzelkiem, cena netto - 22,30 zł
 • Armacell Armaflex 520, puszka 0,5 l, cena netto - 23,14 zł
 • Armacell Armaflex 520, puszka 1,0 l, cena netto - 40,34 zł
 • Armacell Armaflex 520, puszka 2,5 l, cena netto - 89,87 zł
 • Armacell Armaflex HT625, puszka 0,25 l z pędzelkiem, cena netto - 26,23 zł
 • Armacell Armaflex HT625, puszka 0,5 l, cena netto - 38,36 zł
 • Armacell Armaflex HT625, puszka 1,0 l, cena netto - 64,86 zł.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT