Program stypendialny pn. Akademia Danfoss

Program stypendialny zainicjowany przez firmę Danfoss ma za zadanie przygotowanie młodych ludzi do życia zawodowego. Akademia Danfoss ma na celu wyłanianie każdego roku trójkę najbardziej utalentowanych studentów. Każdy z laureatów otrzyma roczne stypendium oraz całoroczną opiekę mentorską ekspertów Danfoss.

Program stypendialny pn. Akademia Danfoss

Program stypendialny pn. Akademia Danfoss jest skierowany do studentów II, III, IV i V roku wszystkich uczelni wyższych zlokalizowanych w województwach Mazowieckim i Pomorskim. Założeniem Akademii Danfoss jest wyłonienie wybitnych jednostek i praktyczne przygotowanie ich do dojrzałego życia biznesowego.

"Oprócz wsparcia finansowego oferujemy laureatom opiekę mentorską, która pozwoli im przyjrzeć się z bliska pracy w globalnym koncernie i skonfrontować z rzeczywistością swoje wyobrażenia na temat obranych ścieżek kariery. Przez cały rok najlepsi managerowie i inżynierowie Danfoss będą wspierali studentów. Nie narzucamy ram programu mentorskiego, od samych laureatów zależy w jaki sposób tę pomoc wykorzystają. Jest to swego rodzaju test na spryt, który będzie w pewnym stopniu symulował autentyczne warunki panujące w dużych korporacjach. Jestem przekonana, że po rocznym przygotowaniu studenci będą mogli w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące swoich planów zawodowych i z większą pewnością siebie wkroczą w życie zawodowe" powiedziała Karolina Barcewicz, kierownik ds. komunikacji w Danfoss Poland.

Proces mający na celu wyłonienie zwycięzców w Akademii Danfoss będzie się składał z czterech etapów:

  • Zbieranie aplikacji (marzec - maj 2012): Etap ten ma na celu zebranie aplikacji studentów;
  • Rekrutacja (maj - czerwiec br.): W ramach tego etapu spośród wszystkich nadesłanych aplikacji wyłonionych zostanie dwunastu kandydatów;
  • Prezentacja (czerwiec br.): Podczas półfinału kandydaci mają za zadanie przeprowadzić prezentację przed komisją rekrutacyjną na podstawie zadanego wcześniej case study;
  • Wyłonienie laureatów (lipiec br.): Wyłonienie laureatów.

We wrześniu br. odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów (roczne stypendium w wysokości 5000 zł).

Akademia Danfoss jest objęta patronatem Ambasady Królestwa Danii, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Biura Karier Politechniki Warszawskiej, Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego, Radia Kampus oraz Radia Bogoria.

źródło i zdjęcie: Danfoss

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT