Katowickie Centrum Biznesu z Danfoss

W Katowickim Centrum Biznesu, budynku biurowym zlokalizowanym w centrum miasta zastosowano nowoczesne rozwiązania Danfoss - zawory równoważąco-regulacyjne AB-QM w połączeniu z napędami NovoCon®.

Katowickie Centrum Biznesu z Danfoss

Budynek o łącznej powierzchni 18000 m2 posiada 7 pięter, na których znajdują się m.in. powierzchnie biurowe, sale konferencyjne oraz restauracja. W całym obiekcie pracuje blisko 800 zaworów AB-QM, które dbają o poprawną pracę instalacji grzewczej i chłodniczej. W części restauracyjnej zawory współpracują z napędami NovoCon®. Rozwiązania Danfoss zapewniają komfort cieplny, oszczędność energii, gwarantują łatwe użytkowanie instalacji oraz umożliwiają współpracę armatury regulacyjno-równoważącej z automatyką budynku.

Wspólnie z inwestorem i projektantem postanowiliśmy zastosować na instalacji klimakonwektorów zawory równoważące AB-QM. Po 3 latach użytkowania, nauczeni dobrym doświadczeniem postanowiliśmy na tej instalacji wymienić napędy zwykłe standardowe on/off na nowe cyfrowe napędy Novo-Con®, wyjaśnia Arkadiusz Sobolewski, główny wykonawca instalacji sanitarnych w obiekcie z firmy Cooling System.

Zawór AB-QM łączy w sobie funkcje automatycznego zaworu równoważącego i zaworu regulacyjnego niezależnego od zmian ciśnienia. Urządzenia zapewniają optymalną pracę instalacji grzewczej i chłodniczej w zmiennych warunkach pracy, co jest gwarancją obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Przeznaczony do współpracy z zaworem AB-QM, napęd NovoCon® łączy wodny system ogrzewania i chłodzenia z automatyką budynku. Urządzenie zapewnia oszczędność czasu podczas montażu, zdalne uruchomienie systemu i wykonanie nastawy na zaworze, dokładność w zakresie regulacji i równoważenia, dostęp do danych systemowych informujących o pracy instalacji. Umożliwia także wykrywanie potencjalnych nieprawidłowości pracy układu lub błędów montażowych. Wszystkie czynności związane z pracą instalacji można wykonać zdalnie, bez wychodzenia z biura, np. przepłukanie setek zaworów jednym kliknięciem myszki. Połączenie zaworu AB-QM z napędem NovoCon® przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku oraz zapewnia wysoką sprawność całego systemu.

Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, u nas zawsze jest optymalna temperatura, niezależnie czy organizujemy lunch biznesowy, czy dużą imprezę okolicznościową, zapewniamy naszym gościom komfortową temperaturę, mówi Katarzyna Opioła, współwłaścicielka Industrial Cafe, restauracji usytuowanej na 7 piętrze biurowca.

Rozwiązania Danfoss zapewniają komfortowe warunki cieplne wszystkim użytkownikom budynku, niezależnie od obciążenia systemu.

NovoCon® w połączeniu z zaworem AB-QM:

  • innowacyjne rozwiązanie łączące automatykę budynku z wodną instalacją HVAC;
  • posiada 4 funkcje w jednym urządzeniu - napęd, magistrala komunikacyjna, wskaźnik przepływu i rejestrator danych;
  • oszczędza czasz podczas montażu, uruchomienia i użytkowania, obniżając jednocześnie koszty operacyjne;
  • zapewnia właściwe równoważenie i regulację wodnych instalacji HVAC;
  • umożliwia zdalną konserwację i wykrywanie potencjalnych błędów w systemie;
  • dostęp do ważnych danych systemowych.Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=3YCUHBigUGs&feature=youtu.be&list=PLx8su1cpfwdtISniTZpAWVFDknZLROAtZ

źródło i zdjęcia: Danfoss

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT